Usunięte wszystkie kontakty z telefonu

(Nowicjusz50lat) #1

Bardzo pilne, wieczorem wyjeżdżam z wnuczką na wakacje.
Dzisiaj miałem aktualizację systemu. Przed chwilą chciałem zadzwonić a tu nagle brak zapisanych kontaktów, w sekcji telefony wykonane/odebrane są tylko same numery bez nazwy. Telefon to Redmi Note 7. Kontakty były zapisane na karcie. Bardzo proszę o pomoc, wieczorem mam wyjazd.

(kameleon5) #2

Ustawienia -> aplikacje systemowe -> kontakty -> import,podajesz gdzie znajduje się plik .vcf(u ciebie jak podajesz jest na karcie sd) zatwierdzasz i kontakty powinny pojawić się na liście kontaktów.

(Nowicjusz50lat) #3

Zrobiłem tak ja powiedziałeś i “Nie znaleziono plików vcf”.

(Paweł A.) #4

Import z karty sim, nie z pliku .vcf.

(stan160355) #5

wejdź telefon, zarządzanie kontaktami, importuj z sim lub znajdź plik .vcf, importuj. jak pliku nie ma to klapa, wpisuj ręcznie

(Nowicjusz50lat) #6

Nie mogłem znaleźć “importuj z sim” ale znalazłem “importuj z vcf” i nadal brak kontaktów.

(tosiekbu) #7

Czy było z telefonem połączone konto google ?

(Nowicjusz50lat) #8

Nie

(tosiekbu) #9

A może telefon był skonfigurowany na koncie Xiaomi, Jeżeli kontakty nigdy nie były eksportowane do pliku .vcf i brak kontaktów na sim tak jak napisał @stan160355 nie ma możliwości odzyskania.

Warto na przyszłość zsynchronizować telefon z kontem google, wtedy po zalogowaniu na telefon kontakty zostaną automatycznie pobrane (czasami trzeba wybrać konto google do wyświetlania kontaktów z google.)

(Nowicjusz50lat) #11

żadnych synchronizacji nie robiłem, jestem wściekły ale zaczynam się godzić ze stratą kontaktów, oczywiście powoli je odzyskam ale to trochę czasu zajmie. Dziękuję wszystkim którzy próbowali pomóc.

(lordjahu) #12

Wejdź w kontakty i opcję - musisz mieć import z karty SIM

(Nowicjusz50lat) #13

Kontakty - wczytywanie/kopiowanie kontaktów - wczytaj z nośnika - lokalne,
lokalnie, niesynchronizowany - wybierz plik vCard i mam tylko 00001.vcf klikam na ok. i mam “plik zostanie za chwilę wczytany”. I nadal brak kontaktów.

(lordjahu) #14

W Kontakty - wczystywanie / kopiowanie kontaktów - prócz wczystaj z nośnika, musisz mieć pod spodem “Dodaj kontakty z karty SIM”.

Lub z poziomu opcji - Ustawienia -> aplikacje systemowe -> kontakty -> wczytywanie/kopiowanie kontaktów

Jeśli nie masz takiej opcji, otwórz port z kartą SIM, wyjmij ją i włóż ponownie. Możliwe że telefon jej nie widzi obecnie.

1 Like
(Nowicjusz50lat) #15

Sprawdzałem kilka razy i brak jest “dodaj kontakty z karty sim” i jest tylko
“wybierz plik vCard”. Kartę wyciągałem. Właśnie wyciągnąłem stary telefon (tylko muszę go podładować) wsadzę kartę sim i zobaczymy.

(Nowicjusz50lat) #16

Wsadziłem kartę do starego telefonu i udało się wczytać kontakty i to z karty sim (w końcu tam były, tylko obecny telefon ma z tym problemy).
Teraz tylko jak zrobić żeby były dostępne na nowym telefonie. Może zrobić synchro na xioami (takie są oba telefony) czy też na google (mam tam konto).

(kameleon5) #17

Ja proponuję na konto google,możesz też zrobić kopie w formacie.vcf i przenieść na komputer by były w razie potrzeby.

(lordjahu) #18

Jak zsynchronizujesz z Google to wystarczy się na nowym telefonie tylko zalogować by czytało kontakty.

(Nowicjusz50lat) #19

Uff. Udało się.
Dzięki wszystkim.