Usunięte wszystkie kontakty z telefonu

Bardzo pilne, wieczorem wyjeżdżam z wnuczką na wakacje.
Dzisiaj miałem aktualizację systemu. Przed chwilą chciałem zadzwonić a tu nagle brak zapisanych kontaktów, w sekcji telefony wykonane/odebrane są tylko same numery bez nazwy. Telefon to Redmi Note 7. Kontakty były zapisane na karcie. Bardzo proszę o pomoc, wieczorem mam wyjazd.

Ustawienia -> aplikacje systemowe -> kontakty -> import,podajesz gdzie znajduje się plik .vcf(u ciebie jak podajesz jest na karcie sd) zatwierdzasz i kontakty powinny pojawić się na liście kontaktów.

Zrobiłem tak ja powiedziałeś i “Nie znaleziono plików vcf”.

Import z karty sim, nie z pliku .vcf.

wejdź telefon, zarządzanie kontaktami, importuj z sim lub znajdź plik .vcf, importuj. jak pliku nie ma to klapa, wpisuj ręcznie

Nie mogłem znaleźć “importuj z sim” ale znalazłem “importuj z vcf” i nadal brak kontaktów.

Czy było z telefonem połączone konto google ?

Nie

A może telefon był skonfigurowany na koncie Xiaomi, Jeżeli kontakty nigdy nie były eksportowane do pliku .vcf i brak kontaktów na sim tak jak napisał @stan160355 nie ma możliwości odzyskania.

Warto na przyszłość zsynchronizować telefon z kontem google, wtedy po zalogowaniu na telefon kontakty zostaną automatycznie pobrane (czasami trzeba wybrać konto google do wyświetlania kontaktów z google.)

żadnych synchronizacji nie robiłem, jestem wściekły ale zaczynam się godzić ze stratą kontaktów, oczywiście powoli je odzyskam ale to trochę czasu zajmie. Dziękuję wszystkim którzy próbowali pomóc.

Wejdź w kontakty i opcję - musisz mieć import z karty SIM

Kontakty - wczytywanie/kopiowanie kontaktów - wczytaj z nośnika - lokalne,
lokalnie, niesynchronizowany - wybierz plik vCard i mam tylko 00001.vcf klikam na ok. i mam “plik zostanie za chwilę wczytany”. I nadal brak kontaktów.

W Kontakty - wczystywanie / kopiowanie kontaktów - prócz wczystaj z nośnika, musisz mieć pod spodem “Dodaj kontakty z karty SIM”.

Lub z poziomu opcji - Ustawienia -> aplikacje systemowe -> kontakty -> wczytywanie/kopiowanie kontaktów

Jeśli nie masz takiej opcji, otwórz port z kartą SIM, wyjmij ją i włóż ponownie. Możliwe że telefon jej nie widzi obecnie.

1 polubienie

Sprawdzałem kilka razy i brak jest “dodaj kontakty z karty sim” i jest tylko
“wybierz plik vCard”. Kartę wyciągałem. Właśnie wyciągnąłem stary telefon (tylko muszę go podładować) wsadzę kartę sim i zobaczymy.

Wsadziłem kartę do starego telefonu i udało się wczytać kontakty i to z karty sim (w końcu tam były, tylko obecny telefon ma z tym problemy).
Teraz tylko jak zrobić żeby były dostępne na nowym telefonie. Może zrobić synchro na xioami (takie są oba telefony) czy też na google (mam tam konto).

Ja proponuję na konto google,możesz też zrobić kopie w formacie.vcf i przenieść na komputer by były w razie potrzeby.

Jak zsynchronizujesz z Google to wystarczy się na nowym telefonie tylko zalogować by czytało kontakty.

Uff. Udało się.
Dzięki wszystkim.