Usunięte (zablokowane) wszystkie konta użytkowników - pomocy

Witam, wiem, ze problem może wydać się śmieszny i wynika głównie z bezmyślności, ale licze na pomoc.

Zostałam poproszona o pomoc przy wydawało by się błahej sprawie usunięcia potrzeby logowania się przy uruchamianiu systemu (XP Professional). Do rzeczy - zostały usuniete, a raczej zablokowane wszystkie konta użytkowników łącznie z kontem administratora. Teraz przy uruchomieniu kompa cała operacja zatrzymuje się na oknie logowania z nazwa głównego uzytkownika i prosba o hasło (wczesniej hasło nie było ustawione wiec wystarczył enter i po sprawie) teraz pojawia się błąd, ze konto danego uzytkownika nie istnieje badz zostało zablokowane i nalezy skontaktowac sie z administratorem. W trybie awaryjnym to samo. Teraz moje pytanie : czy jest jakis sposób zeby to na wejsciu ominąć, stworzyc nowe konto administratora lub je odblokować? Czy trzeba przeinstalowac system? Czy da sie to zrobic nie tracic danych?

Dzięki za ewentualne podpowiedzi. Chciałabym pomóc, a sama swoje problemy rozwiazuje raczej metoda prob i bledów na swoim sprzecie, a teraz nie chciałabym jeszcze bardziej zaszkodzic.

Zobacz to (Można resetować konta zablokowane oraz wyłączone): http://www.poradykomputerowe.pl/bezpiec … s-630.html

Instrukcja: viewtopic.php?f=7&t=5024&p=30431&hilit=resetowanie#p30431

cosik_ktosik , to jest do resetowania haseł. A co jak profile użytkownika zostały usunięte? Przecież zresetowanie hasła opiera się głównie na plikach SAM.

Może niech najpierw sprawdzi.

PS Główne konto wbudowane o nazwie Administrator też nie chodzi (dostęp przez tryb awaryjny)?

Na problemy z profilami:

Dzieki za podpowiedzi, niestety zabawa z odzyskiwaniem haseł nie dała rezultatu - nie ma konta do ktorego hasło możnaby odzyskać tą drogą. W trybie awaryjnym jest to samo tzn - monit o braku lub blokadzie konta. Pozostaje usiąść i zapłakać nad własną głupotą i zabrać się do wgrywania systemu od nowa.