Usunięte zdjęcie a jego przywrócenie

Cześć
Jakiś miesiąc temu usunąłem zdjęcie z karty SD, włożonej do laptopa. Trafiło do kosza, po czym go wyczyścilem. Próbowałem, odzyskać plik z karty poprzez program recuva ale niestety zdjęcia tam nie było. Następnym krokiem który zamierzam zrobić to próba odzyskiwania z kosza ale za nim to zrobię chciałbym zapytać was o możliwe inne opcję. Dodam że posiadam win10 i bardzo mi zależy na tym zdjęciu. Z góry dziękuję i wierzę że z wami uda mi się ten plik odzyskać jeżeli jeszcze nie został nadpisany.

Przeniosłem temat do bardziej odpowiedniego działu

Proponuję spróbować z karty tym: https://www.dobreprogramy.pl/TestDisk-PhotoRec,Program,Windows,12758.html
Opisy jak użyć narzędzia znajdziesz w sieci.

Dziękuję

udało się? Plik nie może być nadpisany innymi danymi. W ciągu miesiąca takie nadpisanie niestety mogło zajść - nawet kilkukrotne, więc szansa na odzysk tej fotki jest marna. Rozwiązanie na przyszłość jest jedno, a jest nim - a jakże - kopia zapasowa na zupełnie innym nośniku lub w chmurze, ew. na jakimś FTP-ie.

Ludzi dzieli się na dwie grupy: Robiących takie kopie i ba tych, którzy będą takie kopie robili. Nauczka na przyszłość.

Wyszukuje tych zdjęć co potrzebuję jeszcze nie ma a tamte się zaczynają powtarzac :cry:

Jeszcze jest trzecia co myśli że robi backup i go nie testuje/weryfikuje i potem okazuje się że robiony źle i bezużyteczny.

Nie udało się próbuje teraz skanowac kosz

Jeśli TestDisk nie pomoże to prawdopodobnie plik został napisany i sposobami domowymi raczej tego nie odzyskasz.