Usunięty kalkulator w Nokii 2700 classic

(Anonimowajestem) #1

Witam,

posiadam Nokię 2700 classic, w której kilka dni temu usunął mi się kalkulator. Nie mam pojęcia jak mogło się to stać. Pewnego dnia chciałam go po prostu otworzyć i wyświetlał się komunikat "nie znaleziono aplikacji". Postanowiłam wyłączyć i włączyć komórkę, jednak ta operacja spowodowała całkowite usunięcie kalkulatora. Jeśli ktoś wie jak go przywrócić, to proszę o wskazówki. Dodam również, że okres gwarancyjny niestety już mi minął, a oddania do serwisu nie planuję. :wink:

(Paweł3779) #2

Hmm… W tym przypadku niewiele da się poradzić, może spróbuj przywrócenia ustawień fabrycznych? Wcześniej wykonaj sobie kopię danych na telefonie: kontaktów, wiadomości i innych. Jeżeli to nie pomoże spróbuj zaktualizować soft programem Nokia Software Updater lub Nokia Suite.

(Anonimowajestem) #3

Zrobiłam tak, jak radziłeś i niestety nic to nie dało. Kalkulatora jak nie było tak nie ma. Niby błahostka, ale często korzystam, więc zależy mi na odzyskaniu.

(rubin714p) #4

Spróbuj wgrać nowy soft przy pomocy programu Phoenix.

(Anonimowajestem) #5

Próbowałam pobrać ten Phoenix, ale za każdym razem antywirus wykrywał mi zagrożenie i radził zatrzymanie instalacji ku przestrodze zakłóceń pracy komputera teraz lub w przyszłości. Potem pomyślałam, że ściągnę z innej strony i było dokładnie to samo. Postanowiłam być twarda, więc pobrałam inną wersję, nawet znalazłam instrukcję obsługi na You Tube i też był błąd w instalacji. Nie wiem już co robić.

(rubin714p) #6

Jaki masz system w komputerze i jakiego antywirusa? Dziwne ja mam Nod-a i mi nie pokazuje wirusa.Szukaj raczej Phoenixa bez cracka.Spróbuj tu http://forum.gsmhosting.com/vbb/f299/ph … 429734/.Co do wirusa w Phoenixie i uszkodzenia systemu to wątpie w to,można wyłaczyć antywirusa do instalacji i to spokojnie.