Usunięty katalog Pobrane, jak przywrócić?

Witam. Przez przypadek usunąłem katalog Pobrane z Katalogu Domowego. Oczywiście przywróciłem go lecz już nie ma takiej samej ikonki i zniknął z panelu bocznego z nautilusa. Kiedy również nacisnę PPM na katalog domowy to w pokazanej liście nie ma katalogu Pobrane. Czy jest możliwość przywrócenia wszystkich wcześniejszych funkcji tego katalogu?

SNSh

Co masz w /home/ace/.config/user-dirs.dirs ?

Prawdopodobnie możesz dodać katalog do zakładek Nautilusa zwykłym drag&dropem albo gdzieś pod prawoklikiem.

We wskazanym pliku znajduje się to

# This file is written by xdg-user-dirs-update

# If you want to change or add directories, just edit the line you're

# interested in. All local changes will be retained on the next run

# Format is XDG_xxx_DIR="$HOME/yyy", where yyy is a shell-escaped

# homedir-relative path, or XDG_xxx_DIR="/yyy", where /yyy is an

# absolute path. No other format is supported.

# 

XDG_DESKTOP_DIR="$HOME/Pulpit"

XDG_DOWNLOAD_DIR="$HOME/"

XDG_TEMPLATES_DIR="$HOME/Szablony"

XDG_PUBLICSHARE_DIR="$HOME/Publiczny"

XDG_DOCUMENTS_DIR="$HOME/Dokumenty"

XDG_MUSIC_DIR="$HOME/Muzyka"

XDG_PICTURES_DIR="$HOME/Obrazy"

XDG_VIDEOS_DIR="$HOME/Wideo"

Dodane 22.09.2013 (N) 19:52

Do linijki XDG_DOWNLOAD_DIR="$HOME/" Dopisałem pobrane i ikonka się przywróciła ale jak teraz przywrócić do paska i panelu bocznego

Dodane 22.09.2013 (N) 19:54

Dobra w nautilusie wszytko OK a teraz pasek boczny Unity

Z tego filmiku to nic nie kumam. Próbowałem tego http://www.ubuntu-pomoc.org/unity-rozbu … og-domowy/ ,Ale nie działa.

Ten poradnik który podałes działa, ale trzeba dodac tylko jedna linijkę odpowiedzialną za linijkę Pobrane.

A jaką

Jakoś sam doszłem i podam sposób jak to zrobiłem. Jeśli nie macie w ogóle nigdzie katalogu pobrane trzeba go stworzyć. Następnie przeba wykonać ten temat http://www.ubuntu-pomoc.org/unity-rozbudowane-aktywatory-na-panelu-bocznym-cz-1-katalog-domowy/. Jeżeli wszystko nie będzie w normie wpisujemy polecenie

Jeżeli przy linijce XDG_DOWNLOAD_DIR="$HOME/Pobrane" nie będziecie mieli podanej nazwy folderu (w tym przypadku Pobrane) trzeba ją tam wpisać i zapisać plik. Potem aby zakładka Pobrane pojawiła się w menu Katalogu domowego na pasku w Unity trzeba otworzyć stronkę za pomocą której wstawiamy coś na serwer - może to być Grafika Google. kiedy otworzy nam się okno do uploadu naciskamy na ikonką folderu pobrane i naciskamy Dodaj Zakładkę. I to wszystko. Dla mnie pomogło. Pozdrawiam.

Nie prościej było w terminalu wykonac polecenie?

xdg-user-dirs-update

Nie trzeba ręcznie tworzyć katalogu, po wykonaniu powyższego polecenia, zostaną utworzone automatycznie wszystkie katalogi zdefiniowane w pliku .config/user-dirs.dirs.

Dzięki. Szkoda że tak póżno. Jednak ja podałem sposób tylko na katalog Pobrane a ty dałeś polecenie na wszystkie. Mój sposób też działa.