Usuniety plik rstrui.exe, cmd itp

Witam, ostatnio zainstalowałem sobie Avasta żeby przeskanować komputer czy nic nie mam. Skanowanie wykryło bardzo wiele rzeczy które od razu wrzuciłem do kwarantanny. OD razu zauważyłem iż wrzuciło tam również gg, firefoxa i inne przydatne programy. To wszystko odznaczyłem, a następnie osunąłem tego antyvirusa bo mnie denerwował. Dzisiaj kiedy chciałem włączyć menedżer zadań zauważyłem ze go nie ma. Chciałem przywrócić system ale pliku rstrui.exe również brakuje. W tej chwili widzę ze nie ma wielu podstawowych programów typu : paint, kalkulator, regulacja dzwieku itp… W zwiazku z tym mam pytanie. Czy da się to wszystko jakoś przywrócić?

Pewnie, że można.

Te pliki są na płycie XP :wink:

Przywrócisz za pomocą konsoli odzyskiwania.

A teraz drugie pytanie, co jeśli już dawno nie posiadam płytki od XP? Czy jest jakaś inna szansa na to?

To jak instalowałeś system?

OD znajomego pożycz-nie będzie nielegalne :wink:

I nie uzywaj avasta.

ew. odpal Linuxa live z pendrive i zgraj te pliki prosto do folderów systemowych.

Avasta nie używam, a system jaki ostatnio instalowałem na laptopie był właśnie pożyczony. No nic, zobaczę jutro w dzień czy ktoś będzie chętny żeby mi pożyczyć płytkę.

Dodane 13.08.2011 (So) 0:22

Jednak nie wykombinowalem jak na razie żadnej płyty XP, czy jest jeszcze jakiś inny sposób na zrobienie tego ?