Usunięty resultbar

Witam. Podczas pełnego skanowania avastem wyskoczyl komunikat ze jest wirus. Plik resultbar w C:\Program File\ResultBar\resultbar.exe. Zamist plik przeniesc do kwarantanny usunęłam go niepotrzebnie. od tego momentu gdy uruchamiam komputer wyskakuje pusty pulpit bez ikon i pasku zadań lub całkowicie się nie uruchamia. przywracanie w trybie awaryjnym tez nic nie pomogło. Prosze o pomoc! !!

Troche to trwalo bo mam jeden monitor i dwa komputery tylko ten jest wolniejszy i stary. po uruchomieniu i szybkim przeskanowaniu wyszlo to i co mam z tym zrobic?

Malwarebytes’ Anti-Malware 1.51.1.1800

www.malwarebytes.org

Wersja bazy: 7035

Windows 5.1.2600 Dodatek Service Pack 3 (Safe Mode)

Internet Explorer 7.0.5730.13

2011-07-15 17:51:32

mbam-log-2011-07-15 (17-51-14).txt

Typ skanowania: Szybkie skanowanie

Przeskanowano obiektów: 162886

Upłynęło: 2 minut(y), 50 sekund(y)

Zainfekowanych procesów w pamięci: 0

Zainfekowanych modułów w pamięci: 0

Zainfekowanych kluczy rejestru: 13

Zainfekowanych wartości rejestru: 1

Zainfekowane informacje rejestru systemowego: 0

Zainfekowanych folderów: 6

Zainfekowanych plików: 9

Zainfekowanych procesów w pamięci:

(Nie znaleziono zagrożeń)

Zainfekowanych modułów w pamięci:

(Nie znaleziono zagrożeń)

Zainfekowanych kluczy rejestru:

HKEY_CLASSES_ROOT\AppID{0D82ACD6-A652-4496-A298-2BDE705F4227} (Adware.ClickPotato) -> No action taken.

HKEY_CLASSES_ROOT\AppID{7025E484-D4B0-441a-9F0B-69063BD679CE} (Adware.ClickPotato) -> No action taken.

HKEY_CLASSES_ROOT\AppID{8258B35C-05B8-4c0e-9525-9BCCC70F8F2D} (Adware.ClickPotato) -> No action taken.

HKEY_CLASSES_ROOT\AppID{A89256AD-EC17-4a83-BEF5-4B8BC4F39306} (Adware.ClickPotato) -> No action taken.

HKEY_CLASSES_ROOT\CLSID{147A976F-EEE1-4377-8EA7-4716E4CDD239} (Adware.MyWebSearch) -> No action taken.

HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\Internet Explorer\SearchScopes{56256A51-B582-467e-B8D4-7786EDA79AE0} (Trojan.Vundo) -> No action taken.

HKEY_CLASSES_ROOT\ShopperReports.Reporter (Adware.ShopperReports) -> No action taken.

HKEY_CLASSES_ROOT\ShopperReports.Reporter.1 (Adware.ShopperReports) -> No action taken.

HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\ResultBar (Adware.ResultBar) -> No action taken.

HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\Internet Explorer\Low Rights\RunDll32Policy\f3ScrCtr.dll (Adware.MyWebSearch) -> No action taken.

HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\Multimedia\WMPlayer\Schemes\f3pss (Adware.MyWebSearch) -> No action taken.

HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Uninstall\ResultBar (Adware.ResultBar) -> No action taken.

HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\CurrentControlSet\Enum\Root\LEGACY_RESULTBAR_SERVICE (Adware.ResultBar) -> No action taken.

Zainfekowanych wartości rejestru:

HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Internet Settings\5.0\User Agent\Post Platform\SRS_IT_E879057EB2765A533FAF99 (Malware.Trace) -> Value: SRS_IT_E879057EB2765A533FAF99 -> No action taken.

Zainfekowane informacje rejestru systemowego:

(Nie znaleziono zagrożeń)

Zainfekowanych folderów:

c:\documents and settings\all users\dane aplikacji\resultbar (Adware.ResultBar) -> No action taken.

c:\program files\mozilla firefox\extensions{34efa911-b536-4c08-bece-cd5e55c875b0} (Adware.ResultBar) -> No action taken.

c:\program files\mozilla firefox\extensions{34efa911-b536-4c08-bece-cd5e55c875b0}\chrome (Adware.ResultBar) -> No action taken.

c:\program files\mozilla firefox\extensions{34efa911-b536-4c08-bece-cd5e55c875b0}\defaults (Adware.ResultBar) -> No action taken.

c:\program files\mozilla firefox\extensions{34efa911-b536-4c08-bece-cd5e55c875b0}\defaults\preferences (Adware.ResultBar) -> No action taken.

c:\program files\resultbar (Adware.ResultBar) -> No action taken.

Zainfekowanych plików:

c:\documents and settings\all users\dane aplikacji\resultbar\resultbar113.exe (Adware.ResultBar) -> No action taken.

c:\documents and settings\all users\dane aplikacji\resultbar\resultbar119.exe (Adware.ResultBar) -> No action taken.

c:\program files\mozilla firefox\extensions{34efa911-b536-4c08-bece-cd5e55c875b0}\chrome.manifest (Adware.ResultBar) -> No action taken.

c:\program files\mozilla firefox\extensions{34efa911-b536-4c08-bece-cd5e55c875b0}\install.rdf (Adware.ResultBar) -> No action taken.

c:\program files\mozilla firefox\extensions{34efa911-b536-4c08-bece-cd5e55c875b0}\chrome\resultbar.jar (Adware.ResultBar) -> No action taken.

c:\program files\mozilla firefox\extensions{34efa911-b536-4c08-bece-cd5e55c875b0}\defaults\preferences\prefs.js (Adware.ResultBar) -> No action taken.

c:\program files\resultbar\resultbar(2).exe (Adware.ResultBar) -> No action taken.

c:\program files\resultbar\resultbar.exe (Adware.ResultBar) -> No action taken.

c:\program files\resultbar\uninstall.exe (Adware.ResultBar) -> No action taken.

Oki. Troszke to potrwa. :wink:

Po przeskanowaniu znaleziono 31 zainfekowanych plików, ktore usunęłam. Uruchomiłam normalnie system i pojawił sie pasek startu,ale nie ma ikon i połączenia z siecią. Jak klikam na wyłącz komputer to na koniec dopiero pojawiają sie ikony i zaczyna sie wszystko ladowac na pasku startu. Co robic dalej?

Jeden skaner wystarczy. Na dodatek jeden pełny skan Dr Web CureIt może trwać WIELE godzin…

  • [*:31k3c067]Pobierz OTL z jednego z tych linków:
    Mirror 1

Witam. A więc zrobiłam skanowanie programem dr. Web-cure i nic nie wykryto. Potem przeskanowalam jeszcze raz Malwarebytesem i wykryto jeszcze 4 zainfekowane programy i usunęłam je,ale nie moge zaaktualizowac tego programu bo nie mam wogole polączenia z siecią. Jak uruchomie normalnie system to dalej wyskakuje tylko pasek startu i moge go wcisnąć a jak chce wybrac np. panel sterowania to sie zawiesza. Pozatym w trybie awaryjnym sprawdzilam menedzer zadań i jest jeden znak zapytania nad kontroler magistrali zarządzania systemem nie wiem czy to w czyms pomoze.

Dodane 16.07.2011 (So) 10:32

Co do OTL to tez skanowałam http://wklej.org/id/562436/ i drugi http://wklej.org/id/562444/ Nie wiem czy dobrze te wklejki robie.

uruchom tryb awaryjny z obsługą sieci wtedy internet z kabla lan (ethernet) powinien działać

Właśnie nie działa internet w trybie awaryjnym z obsługą sieci. :frowning: Jak chce aktualizowac malwarebytes to wyskakuje błąd. Prosimy o przesłanie kodu błędu do naszego zespołu pomocy itd.

Jak masz płytę CD, którą dostałaś wraz z zakupem płyty głównej, są na niej sterowniki,które należy zainstalować. Jeżeli nie, ściągnij ze strony producenta.

OTL w oknie Custom Scans-Fixes (własne opcje skanowania/skrypt)wklej następujący skrypt:

Kliknij w Run Fix (Wykonaj scrypt). Zatwierdź restart komputera.

Pokaż log z usuwania.

potem nowy log OTL robiony opcją Run Scan (Skanuj)

przeinstaluj Avasta

:slight_smile:

Nie moge znależć sterowników do płyty głównej GIGABYTE GA-946-S3 DDRII 800 Pomoże ktoś?

Dzięki wielkie to probuje zainstalowac te sterowniki i zobaczymy co bedzie.

Dodane 17.07.2011 (N) 0:11

Sterowniki do płyty głównej zostały poprawnie zainstalowane i nie ma już żadnego znaku zapytania w menadżerze urządzeń. Tylko dalej ten problem ze system dalej się uruchamia tak jak cały czas czyli pasek startu i nic więcej ani połączenia z siecią. Zrobiłam tak jak pisał leon$ i to samo. Jakieś pomysły co dalej?

Dodane 17.07.2011 (N) 10:48

Dzisiejsze logi z OTL http://wklej.org/id/562821/ i http://wklej.org/id/562823/

Co zrobić gdy brak internetu ???

http://www.astral.lodz.pl/sklep/www/serwis.doc

:slight_smile:

Leon$ internet nie dziala mi w trybie awaryjnym. Z internetem jest wszystko oki bo dziala mi na tym kompie a na tamtym nie.

Witam. sorki ze tak dlugo nie odpisywalam ale nie mialam czasu. Uruchomiłam wczoraj kompa włączyłam skan i dalej jest to samo. Chyba nic juz nie pomoze. Mysle czy moze na nowo wgrac windowsa,tylko nie wiem czy dobrze to zrobie bo kiedys miałam na jednym kompie dwa windowsy.

Dodane 30.07.2011 (So) 20:18

Pisze z naprawionego kompa. kiedy uruchamiałam normalnie system pojawiał się tylko pasek startu. spróbowałam tak że kliknęłam pasek start i wybrałam mój komputer i oczywiście zaciął się ale odczekałam z 5 min. i wyskoczył komunikat ze nie możne tego znaleźć. przemyślałam ze jak wylanczalam kompa pojawiały się ikony na pulpicie i komp się wylanczal i zrobiłam tak ze nie resetowałam kompa tylko kliknęłam raz włącznik i pojawiły się ikony i bylo dobrze. Nie było internetu i wyszło ze musiałam wyłączyć modem z gniazdka na kilka sekund i internet jest. zaaktualizowalam malwarebytes i skanowałam z 10 razy i pełne skanowanie dr. web i wykrył jednego wirusa którego usunęłam. uruchomiłam kompa ponownie i jest gitara. Musiałam tylko wywalić firefoxa i avasta i zainstalować ponownie bo coś te programy się zacięły cale szczęście ze internet explorer działał. Dziękuje kamyk 92 za pomoc. Dzieki twoim radom o skanowaniu jest dobrze. Pozdrawiam