Usuwania info o wersji po instalacji Vista SP2 Beta

Witam. Jak zapewne wiecie (ci co zainstalowali betę sp2) po jego instalacji na pulpicie z prawym dolnym rogu pojawia się napis informujący o wersji systemu jaką posiadamy. Mi tam to nie przeszkadzało, ale innych może denerwować, dlatego zamieszczam prosty opis jak pozbyć się tego napisu. Dodam, że ten SP2 jest w 100% stabilny i nie powoduje żadnych problemów, ale zdecydowanie przyspiesza system. W końcu to tylko zbiór poprawek, a poprawek Beta raczej nie ma.

Zabierajmy się do roboty.

Na początek musimy pobrać program Resource Hacker. Do pobrania Tutaj

Rozpakowujemy go i uruchamiamy.

Będziemy zajmowali się edycją pliku user32.dll.mui ( w windows/system32/pl-PL lub innym katalogu w zależności od języka systemu).

Najpierw musimy jednak przejąc ten plik na własność. W przeciwnym wypadku nie będziemy mogli zapisać zmian w tym pliku. W tym celu klikamy PPM na ten plik i wybieramy właściwości. W nowym oknie wybieramy zakładkę “Zabezpieczenia” a następnie klikamy na “zaawansowane” W nowym okienku przechodzimy do zakładki “właściciel” i klikamy na “edytuj”. Następnie zaznaczamy swoją nazwę użytkownika poprzez pojedyncze kliknięcie. Klikamy na zastosuj i zamykamy wszystkie okna oprócz tego głównego “Właściwości pliku”, którego uruchomiliśmy na początku. Następnie ponownie klikamy na zaawansowane. Tym razem w zakładce “Uprawnienia” klikamy na “edytuj”. W nowym oknie zaznaczamy na dole "Dołącz uprawnienia dziedzine…"a następnie klikamy na zastosuj. I zamykamy wszystkie okna oprócz “Właściwości”.Następnie w zakładce zabezpieczenia klikamy na “edytuj” i dla wszystkich użytkowników zaznaczamy “pełna kontrola”. Następnie zastosowujemy i zamykamy wszystkie okna. Teraz możemy się zając edycją pliku.

Uruchamiamy ten plik w programie Resource Hacker. Następnie usuwamy wpisy tak jak na poniższym screenie. (ja już mam to zrobione więc demonstruje na pliku kopii zapasowej). Plik bak tworzy się automatycznie przy zapisie w programie Resource Hacker.

beztytuuis7.th.jpg

Po usunięciu wpisów klikamy na “Compile Script” i zapisujemu zmiany w pliku. Jakby nie dało się zapisać to spróbujcie uruchomić Resource Hacker i uprawnieniami administratora.

To by było na tyle. Teraz wystarczy uruchomić ponownie komputer. Jeżeli wszystko zrobiliście tak jak napisałem to napisu powinno już nie być.

Co do samego przejmowania pliku na własność jest szybsza metoda poprzez wydanie odpowiedniego polecenia w wierszu poleceń. Jeśli jednak nie chcecie się bawić wierszem poleceń to zróbcie to powyższym sposobem.

UWAGA! Sposób ten prawdopodobnie zadziała też na innych wersjach Windows Vista i Windows Server 2008 (wesjach beta, RC lub choćby wersjach testowych) do usunięcia informacji o wersji.

Ja ze swej strony dodam jeszcze, iż w Windows Vista Ultimate, wybierając jako obraz tła dodatek DreamScene, info o wersji kompilacji znika po kilku sekundach od uruchomienia systemu :smiley: