Usuwanie Android Studio z Elementary OS

Witam,

Ostatnio instalowałem Android Studio na Elementary OS, teraz jednak chcę go usunąć, tylko jak? Jak nazywa się ten pakiet? Próbowałem android_studio, ale nie pykło. Wszystko oczywiście było pobierane z oficjalnej strony. O ile SDK po prostu wcisnąłem delete, tak już reszty nie ma tak łatwo. Znajdzie się ktoś kto mi pomoże?

Z góry dziękuje

Chwila, jeśli ściągałeś z oficjalnej strony, a nie przez menadżera pakietów to nie jest tak prosto. Zależy od tego w jakim to było formacie. Jeśli paczka. Deb no to w nazwie paczki zawiera się nazwa pakietu. A jak było to archiwum które wypakowałeś i uruchomiłeś z niego plik wykonywalny lub skrypt, to menadżer pakietów nie ma pojęcia o tym, że masz Android Studio, i trzeba usuwać ręcznie.

Chyba że w paczce był skrypt do deinstalacji. Ogólnie, najlepiej zapoznać sie z plikiem README.

1 polubienie

Nie zawsze tak jest.
Spotkałem się kilka razy z przypadkiem gdzie uruchomiony plik wykonywalny lub skrypt budował i instalował pakiet: .deb normalnie widoczny w menedżerze pakietów.

Jak to zainstalowałeś i skąd?
Jeśli z https://developer.android.com/studio/index.html to po prostu “odwróć”, czyli… skasuj katalogi, które potworzył program. To jakie są tworzone masz w pliku Install-Linux-tar.txt wewnątrz katalogu, który powstaje po rozpakowaniu (jeśli nie zmieniłeś nazwy, to nazywa się on android-studio. Jeśli użyłeś jakiegoś deb, to najwygodniej - IMO - posługiwać się czymś co się nazywa synaptic (i nie jest domyślnie instalowane) - tu łatwo wyszukasz jak się nazywała paczka i usuniesz.