Usuwanie autorun.inf i MS32DLL.dll.vbs

Witam,

od pewnego czasu mam pewien problem z komputerem, podejrzewam, że złapałem infekcję z pendrive’a. Ale do rzeczy - w systemie pojawił mi sie plik autorun.inf i zaraz obok niego skrypt MS32DLL.dll.vbs. Zaraz po usunięciu, pojawiają się znowu. To jeszcze nic, jeżeli chcę wejść do dysku C, to pojawia mi się monit, że brak skryptu MS32DLL.dll.vbs. i muszę wchodzić przez Eksploruj. W wielu folderach zawsze na końcu pojawia mi się ten skrypt(autorun już nie)

Dodatkowo na IE na górze pojawił mi się napis “Hacked by Godzilla”(na ogół nie używam IE, ale dla pewności posprawdzałem wszystkie aplikacje)

Jak mogę się tego pozbyć?

Oto moje specyfikacje systemowe:

Windows Vista home Basic, 32 - bit, SP1. Antywirus, jakiego aktualnie używam, to Avast Home Edition.

Będę wdzięczny za pomoc.

Na początek wejdz do regedit

zedytuj wszystko co zawiera ms32dll - znaczy sie powywalaj z rejestru, tak samo ktorys klucz umozliwial zmiane tego hacked by godzilla

wejdz przez foldery na wszystkie dyski

w katalogu recycled - wywal wszystko (pliki sie tam chowają :))

wywalaj autoruny i ms32dll, ale najpierw musisz zakonczyc proces w menedżerze programów

na viście nie wiem jak to działać będzie na xpku zadziałało bez problemu

tutaj solution:

http://forum.idg.pl/artykuly_uzytkownik … try1544514

Pobierz OTListIt2: otl-gmer-rsit-dds-inne-instrukcje-t370405.html przeskanuj daj log OTListIT.txt oraz Extras.txt.

:slight_smile: