Usuwanie Blastera na Windows XP SP3


(Pinio) #1

Tak, tak, wiem. Przejdę od razu do rzeczy, otóż siostra pożaliła mi się, że jej się coś z laptopem dzieje. Nie słyszałem wcześniej o tym blasterze, ale Windows mi podpowiedział, więc zacząłem szukać na googlach itp. rozwiązania. Wyczytałem, że objawia się on tym, że wyłącza komputer po 60 sekundach. Natomiast u mojej siostry efekt jest taki, że w normalnym trybie nic się nie da włączyć. Zupełnie nic. Można więc działać tylko w trybie awaryjnym. Na początek ściągnąłem tego FixBlasta, przeskanowałem nim kompa, nie wykrył nic... Wyczytałem coś, że trzeba łatkę do systemu zainstalować. Ściągnąłem dwie wersje tej łatki i co? Działają tylko bez SP. No to szukam pół godziny tej łatki pod sp3 i znaleźć nie mogę. Przewertowałem jeszcze kilka(naście) topiców na forach, kilka poradników, jednak w większości trzeba było tej łatki. Próbowałem wersji manualnej, jednak w procesach nie ma tych wymienianych, ani penis32.exe ani mschost.exe ani wszystkich innych. To samo w rejestrze, też nie było podanych wpisów do usunięcia.

Po 5 godzinach szukania, bawienia się z tym, przegrywania z kompa na komp poddałem się i postanowiłem napisać tu na forum. Co mam robić? Czy jest jakieś wyjście poza formatem? Może coś robię źle?

/edit:

Tak, próbowałem forumowej wyszukiwarki. (blaster, blaster sp 3, blaster service pack 3 itp.)


(Veers) #2

Może to jednak nie blaster ? (wirusów uszkadzających pliki wykonywalne jest od metra...) Może byś napisał coś więcej (dokładniej) niż tylko : "coś się z laptopem dzieje".... (bo informacja że wszystko działa normalnie w trybie awaryjnym - może sugerować uszkodzenie sprzętowe, lub uszkodzenie któregoś z plików systemowych ....)

Aby ktokolwiek mógł ci coś pomóc - potrzebne są tak podstawowe dane jak: co to za sprzęt (konfiguracja albo chociaż model), oraz najlepiej - efekty zapoznania się z tym tematem


(Gracz Online) #3

Nie ma sensu instalowanie łatki przeciw blasterowi w Windows XP SP3 i wyżej, ponieważ SP2 zawiera w sobie ową łatkę.

Kolego, twój problem nie jest związany z wirusem blaster. W nieodpowiednim miejscu szukasz.

To może oznaczać problem z dyskiem twardym i uszkodzeniem miejsca, na którym znajdują się pliki danego sterownika. Proszę o informacje SMART z programu Aidy 32


(Pinio) #4

Myślałem, że to Blaster dlatego, bo jak włączam jakiś program, to wyłącza się i wyświetla się dymek "Nie można włączyć programu *.exe, ponieważ jest zainfekowany wirusem blaster32.worm" czy jakoś tak, dokładnie teraz nie pamiętam, później mogę sprawdzić.

Dokładny komunikat:


(Drobok) #5

http://www.searchengines.pl/Blaster-Sas ... 87133.html


(szymonek760) #6

hm.. może to być fałszywy antywirus bo blaster nie blokuje plików .exe i nie infekuje żadnego pliku


(Pinio) #7

Próbowałem już wcześniej.


(Drobok) #8

Przeskanuj drWeb, Malwarebytes, a potem daj log z OTL