Usuwanie całej przeszłości komputera....... < JAK ? >

Witam.

Mam takie nietypowe pytanie do was jako do eXpertów.

Czy jest jakaś możliwość żeby usunąć poprzednie instalacje windowsa. Chodzi mi o to co już było usunięte przez format. Jednak słyszałem wiele razy, że mimo iż dane są usunięte nawet przez formatowanie to można je jakoś odzyskać. I tutaj moje pytanie czy można je usunąć tak na AMEN :slight_smile:

Pozdrawiam i czekam na odpowiedź.

Gdzie to słyszałeś jak robisz formata to nic nie zostaje,a odzyskać nawet by miał problem informatyk ale jak byś dobrze zapłacił to by odzyskał!

Nie wiem co jeszcze masz na kompie i jak dysk masz podzielony , ale jak wszystko “do zagłady” to odpal gParted > wydziel nowe partycje i po problemie

Proszę :arrow: klik

Jeśli chcesz usunąć coś trwale, to zainteresuj się tym: http://www.heidi.ie/eraser/ . Program można wystartować z Windowsa lub można utworzyć dyskietkę startującą (uwaga: czyści wszystko!). W Windowsie możesz usuwać poszczególne pliki (menu kontekstowe) lub też możesz “czyścić” całą wolną przestrzeń na dysku (gdzie kiedyś… coś… było). Jedna uwaga, jeśli użyjesz metody Gutmann’a (35 krotne nadpisywanie - na razie nie do odzyskania chyba przez NIKOGO) do czyszczenie całego dysku lub wolnej przestrzeni, dysk może się trochę “zagotować”, tzn. uszkodzić. Przy kilkuset GB jest to kilkanaście godzin “ciągłej” pracy dysku na maksymalnych obrotach. Tak więc, należy mu się trochę dodatkowego chłodzenia.

Oczywiście program Eraser jest za free.

Pozdrawiam

Nie. Da się. Podobno da się przywrócić dane za pomocą skaningowego mikroskopu elektronowego (cokolwiek to znaczy), ale ta operacja jest dokonywana z szybkością kilku bitów na godzinę. :lol: :lol: