Usuwanie Dialerów

W przypadku niemożności usunięcia dialerów w tradycyjny sposób (Start/Panel sterowania/Dodaj-Usuń programy) pozostaje nam usunąć je ręcznie. Oczywiście programy typu Ad-Aware wykrywają i usuwają dialery, jednak po restarcie systemu okazuje się, że występuje błąd w systemie spowodowany najczęściej brakiem pliku EGDHTML_1024.dll, do którego system się odwołuje.

Poniższy sposób jest pewny i dotyczy najczęściej spotykanych dialerów typu:

Instant Access Dialer, Instant Access Dialer.B, Instant Access Dialer.C, Instant Access Dialer.D

oraz plików z nimi związanych:

EGDHTML_1024.dll, EGDial.dll, ia.dll, mseggrpid.dll, Instant Access.lnk, NoCreditCard.lnk

Zastosowanie poniższego sposobu dla innego typu dialerów i plików - na własną odpowiedzialność!

Deinstalacja ręczna:

  1. Otwórz rejestr systemowy (Start/Uruchom, wpisz “regedit” i OK)

  2. Otwórz kolejno: HKEY_CURRENT_USER / SOFTWARE / Microsoft / Windows / CurrentVersion i kliknij na katalog “Run”

  3. W prawym oknie kliknij prawym przyciskiem myszy na wartość o nazwie “Instant Access” i wybierz “Usuń”

  4. Nastęnie otwórz: HKEY_CURRENT_USER / Software / Microsoft / Windows / CurrentVersion / WinTrust / Trust Providers / Software Publishing / Trust Database i kliknij na katalog “0”

  5. W prawym oknie kliknij prawym przyciskiem myszy na wartość o nazwie “electronic-group” i wybierz “Usuń”

  6. Zamknij rejestr systemowy

  7. Zrestartuj komputer

  8. Usuń ręcznie pliki:

  • EGDHTML_1024.dll

  • EGDial.dll

  • ia.dll

  • mseggrpid.dll

Znajdujące się w zależności od systemu w:

C:\Windows\System (Windows 95/98/Me)

C:\WINNT\System32 (Windows NT/2000)

C:\Windows\System32 (Windows XP)

lub automatycznie przy pomocy np. Ad-Aware.

Pozdrawiam :smiley:

Jesli chodzi o dialery to na stronie http://www.dialer.pl jest deinstalator do dialerów właśnie. Mi się dialer zainstalował, kiedy chciałem ściągnąć jakiś programik (miałem wówczas stałe łącze- hehe :lol: ). Zacząłem go ręcznie usuwać, a dla pewności użyłem Deinstalora. No cóż, nic mi nie zbroił :slight_smile: