Usuwanie drugiego systemu na drugiej partycji

Witam.

Na moim komputerze mam system Win XP oraz Win 7 - zainstalowanie odpowiednio na partycji C: i partycji D: , ponieważ kiedyś oba były mi potrzebne do pracy. Teraz chciałbym całkowicie usunąć system Windows XP z partycji C: z racji tego, że używam tylko “siódemki” . Jak to zrobić? Próbowałem po prostu formatowania “do zera” partycji C: z poziomu mój komputer, ale nic to nie dało. Wiem że trzeba by było chyba wejść gdzieś w zaawansowane ustawienia systemu, ale nie chce sam tam “grzebać” żeby nie skasować Win 7 …

Pozdrawiam i z góry dzięki za odpowiedź :wink:

[Komputer] -> PPM -> [Właściwości] -> [Zaawansowane ustawienia systemu] -> W zakładce zaawansowane na dole pod Uruchamianie i odzyskiwanie klikamy [ustawienia] -> Odznaczamy Czas wyświetlania listy systemów operacyjnych System domyślny ustawiony na Windows 7.

ubnt - dzięki, ale nie o to mi chodziło. To wyłącza tylko wyświetlanie się XP na ekranie startowym uruchamiania komputerów, a ja chce system całkowicie wywalić z komputera, bo w dalszym ciągu nie mogę sformatować tego dysku na którym był XP :slight_smile:

Format dysku z zainstalowanym systemem, a potem wywalenie go z bootmanager’a, tak jak napisał @ubnt.