Usuwanie duplikatów w tekście

(Juven) #1

Witam.

Poszukuję programu, który automatycznie usunie mi duplikaty w tekście tzn. powiedzmy mam dokument w którym pisze: Jan Jan Agnieszka Kamila Tomek Piotr Piotr Rafał a program automatycznie usunie duplikat w postaci imion Jan i Piotr (oczywiście usunie jedno, a drugie pozostawi). To tylko przykład, bo duplikaty mogą być dużo bardziej skomplikowane, więc musi sobie i z takimi radzić.

Wszędzie gdzie szukałem to tylko programy do usuwania duplikatów plików, a przede wszystkim zdjęć. Mam jednak nadzieję, że do moich potrzeb też się jakiś program znajdzie :wink:

Pozdrawiam

(Art Tur) #2

Jeśli znasz wyrazy, które się duplikują to robisz to opcją ZAMIEŃ (CTRL H). W polu ZNAJDŹ wpisujesz np.: Jan Jan a w polu ZAMIEŃ Jan. Jeśli natomiast nie znasz wyrazów, które się mogą duplikować to chyba jedynym rozwiązaniem jest stworzenie sobie makra (poszukania w necie). Ale do tego potrzebna jest znajomość Visual Basic'a. O tego typu programach to raczej nie słyszałem.

(pio_95) #3

Narzędzie Worda - Sprawdzanie pisowni i gramatyki nieźle sobie z tym radzi.

Jeszcze kilka pytań (gdyby ktoś chciał pisać makro)

• Czy duplikaty są zawsze wyrazami czy np. może się zdarzyć coś takiegogo (duplikat części wyrazu) lub duplikat duplikat. (drugi z kropką)

• Czy chcesz usunąć wszystkie duplikaty czy tylko te, które występują obok siebie?

(floyd) #4

Pisanie takie programu czy makra pasującego do każdej sytuacji jest trochę bezsensowne.

Sam podałeś tu kilka przypadków gdzie rozwiązania mogą być różne i różne potrzeby. Gdyby w liście do cioci Zosi usunąć wszystkie takie słowa jak 'Zosia' to wyszła by dopiero bzdura. :slight_smile:

Czasami są jednak sytuacje gdzie występuje taka potrzeba. Napisałem kiedyś taki programik który ze spisu numerów telefonów usuwał wszystkie powtarzające się numery i to miało sens, ale to był właśnie konkretny przypadek i do takich konkretnych przypadków trzeba dostosowywać takie programy czy makra.