Usuwanie duplikatów w tekście

Witam.

Poszukuję programu, który automatycznie usunie mi duplikaty w tekście tzn. powiedzmy mam dokument w którym pisze: Jan Jan Agnieszka Kamila Tomek Piotr Piotr Rafał a program automatycznie usunie duplikat w postaci imion Jan i Piotr (oczywiście usunie jedno, a drugie pozostawi). To tylko przykład, bo duplikaty mogą być dużo bardziej skomplikowane, więc musi sobie i z takimi radzić.

Wszędzie gdzie szukałem to tylko programy do usuwania duplikatów plików, a przede wszystkim zdjęć. Mam jednak nadzieję, że do moich potrzeb też się jakiś program znajdzie :wink:

Pozdrawiam

Jeśli znasz wyrazy, które się duplikują to robisz to opcją ZAMIEŃ (CTRL H). W polu ZNAJDŹ wpisujesz np.: Jan Jan a w polu ZAMIEŃ Jan. Jeśli natomiast nie znasz wyrazów, które się mogą duplikować to chyba jedynym rozwiązaniem jest stworzenie sobie makra (poszukania w necie). Ale do tego potrzebna jest znajomość Visual Basic’a. O tego typu programach to raczej nie słyszałem.

Narzędzie Worda - Sprawdzanie pisowni i gramatyki nieźle sobie z tym radzi.

Jeszcze kilka pytań (gdyby ktoś chciał pisać makro)

  • Czy duplikaty są zawsze wyrazami czy np. może się zdarzyć coś takiegogo (duplikat części wyrazu) lub duplikat duplikat. (drugi z kropką)

  • Czy chcesz usunąć wszystkie duplikaty czy tylko te, które występują obok siebie?

Pisanie takie programu czy makra pasującego do każdej sytuacji jest trochę bezsensowne.

Sam podałeś tu kilka przypadków gdzie rozwiązania mogą być różne i różne potrzeby. Gdyby w liście do cioci Zosi usunąć wszystkie takie słowa jak ‘Zosia’ to wyszła by dopiero bzdura. :slight_smile:

Czasami są jednak sytuacje gdzie występuje taka potrzeba. Napisałem kiedyś taki programik który ze spisu numerów telefonów usuwał wszystkie powtarzające się numery i to miało sens, ale to był właśnie konkretny przypadek i do takich konkretnych przypadków trzeba dostosowywać takie programy czy makra.