Usuwanie echa akustycznego Dolby Advanced Audio nie działa

Witam posiadam laptopa HP Pavilion g6 2230sw pracuje on na Windows 8. Mam problem z nagrywaniem dźwięku, a raczej z tym że nagrywam aż za dużo. :slight_smile:

W programie Dolby Advanced Audio v2 zaznaczam “fajkę” przy “Usuwanie echa akustycznego” lecz później np. podczas rozmowy przez skype / google talk/ team speak 3 rozmówca słyszy swój głos/ dźwięki gry itp. z moich głośników. Instalowałem najnowszą wersję sterownika ze strony HP niestety nie zadziałało, starsza również, HP Recovery Manager także poniósł klęskę. :frowning: Jedyne “rozwiązanie” to rozmawiać w słuchawkach wtedy wszystko jest w porządku.

Chętnie wysłucham jakichś pomysłów ponieważ mnie się już kończą. :wink:

Mimo że Windows 7 to robisz to podobnie, z tym że zamiast włączać to wyłącz.

Wyłączyłem nie pomogło. :frowning:

Kurcze, to normalne że gdy na głośnikach pracujesz to słychać dźwięki z otoczenia. Do rozmów tylko słuchawki.

Pozdrawiam!

na PC tego problemu nie ma

Dodane 20.03.2013 (Śr) 18:07

Po dość długiej walce wraz z Panią z pomocy technicznej HP dostałem odpowiedź dlaczego był/jest problem, a oto cytat z korespondencji:

"Przeanalizowałam przesłane przez Pana zrzuty ekranu i wszystkie opcje są zaznaczone poprawnie.

Dodatkowo udało mi się przetestować sprzęt tej samej serii pod kątem tej usterki i skonsultować temat z moim przełożonym.

Wyniki wskazują, że tak naprawdę sytuacja z którą Pan się boryka związana jest z faktem umieszczenia dosyć blisko siebie czułego mikrofonu wewnętrznego i głośników w laptopie. Mimo wyłączenia opcji zbierania echa, mikrofon nadal zbiera dźwięk z głośników a dodatkowy efekt opóźnienia w czasie (w milisekundach) powoduje, że rozmówca słyszy i siebie i Pana.

Takie opóźnienie w przekazie też jest tutaj istotne i jest ono zawsze, minimalne lecz podczas rozmów przez komunikatory występuje.

W tym wypadku nie jestem w stanie zaproponować Panu innych czynności, które mogły by wpłynąć na poprawę tego działania, poza sugestią dotyczącą sprawdzenia jak wygląda taka rozmowa, gdy wyłączy Pan wewnętrzne głośniki w laptopie a podłączy jakieś zewnętrzne i ustawi je w odległości większej niż kilka centymetrów. Efekty powinny być zdecydowanie widoczne."

Rzeczywiście pomogło po podłączeniu laptopa do zewnętrznych głośników usuwanie echa działa i rozmówca sam siebie nie słyszy.

Temat do zamknięcia.