Usuwanie Facemoods


(Szynekz) #1

Jakoś przedwczoraj zauważyłem w autostarcie dziwny obiekt o nazwie "facemoods". Nigdy czegoś takiego nie instalowałem, do tego wpis nie chciał się wyłączyć nawet po odinstalowaniu programu. Za pośrednictwem wujka Google dowiedziałem się, że to jakiś keylogger czy inne dziadostwo, więc zacząłem skanować komputer. W ruch poszedł najpierw CCleaner i Odkurzacz, potem już Spybot (wykrył Facemoods jako trojana i cośtam z rejestru wywalił), MKS Online (wykrył coś w folderze z Windows'em ale nie wszystko potrafił usunąć/wyleczyć) i Dr.WEB CureIt! (nic nie wykrył). Przed chwilą zrobiłem też skan OTL'em, oto komplet logów:

Spybot --> http://img638.imageshack.us/img638/8997/25292129.png

MKS --> http://wklej.to/dFPeL

OTL --> http://wklej.to/lcckG , http://wklej.to/vTDv7

I czy mógłby mi ktoś wytłumaczyć, jak to jest możliwe, że do świeżo postawionego (legalnego!) i zaktualizowanego systemu już coś się dostało? Mam permanentnie włączonego firewall'a i antywirusa, na codzień nie korzystam z konta administratora do tego komputera staram się używać z głową i nie instalować na nim śmieci... gdzie popełniłem błąd?


(Acorus) #2

W logu czysto.Odinstaluj Spybota i przeskanuj programem Malwarebytes Anti-Malware.


(Szynekz) #3

Malwarebytes nic nie znalazł.

Mam natomiast jeszcze jedno pytanie: czy jeśli istnieje ryzyko, że był to keylogger, a ja w ostatnim czasie logowałem się na kilku ważnych kontach (eg. bank, allegro), to powinienem teraz pozmieniać te hasła?