Usuwanie folderu WINDOWS (Vista)

Witam serdecznie,

miałem zainstalowaną Viste 64bit lecz kompletnie mi nie pasowała i zainstalowałem na tym samym dysku XP w wyniku czego bootloader z Visty poszedł się… i chciałem ręcznie usunąć folder WINDOWS lecz nie da rady bo ciągle pisze brak dostępu.

Wiecie może jak usunać owy system bez formatowania tzn zależy mi tylko na folderze WINDOWS bo waży 21 GB.

Może Unlocker - http://dobreprogramy.pl/index.php?dz=2& … cker+1.8.7

Ja bym polecał format - 100 % pewności uporządkowanego, czystego dysku…

Unlocker nic nie znajduje.

Niestety na chwile obecną format nie wchodzi w gre bo nie mam tyle płyt by nagrać 500 gb danych. Potrzebuje tylko usunać nieszczęsny folder WINDOWS.

To uruchom jakiegoś Linuksa LiveCD. Np. Knoppix.

A co unlocker ma znaleźć? Pewnie nawet nie przeczytałeś do czego on służy. Ja miałem podobny program i Unlocker poradził sobie z usunięciem folderu bez problemowo. Linux Live lub dyskietka startowa lub coś podobnego co załaduje Ci innym system operacyjny z dostępem do dysków będzie dobre.

Nie ma dotępu, bo takie są zabezpieczenia plików Visty, których jest właściciel “TrustedInstaller”. Niestety nie da się ich usunąć za pomocą XP, bo sam już tak próbowałem. :frowning: Jedynie zostaje ci uruchomienie Linuksa LiveCD, takiego jak Knoppixa i wtedy będzie się dało folder skasować. :smiley: Możesz napisac z tym na PW.

A ma znaleźć procesy używane przez zawartość danego folderu i zwolnic go z nich dzięki czemu można go usunąć. Nic nie znalazł ponieważ to nie jest kwestia otwartych procesów tylko zabezpieczeń i uprawnień. Ciężko jest tak sobie po prostu usunąć widowsa z dysku bez formata. Nauczka na przyszłaść: Minimalnie 2 partycje - windows i dane. Wtedy z formatem nie ma problemow…