Usuwanie ikon z okna panel sterowania

Jak usunąć niechciane ikony z panelu sterowania.Nie chodzi mi o ikony systemowe tylko od aplikacji które umieszczają odnośniki w panelu sterowania.System operacyjny windows xp

TweakUi XP

programy tego typu umożliwiają tylko ukrywanie ikon systemowych a mi chodzi o aplikacje pozasystemowe

Jeśli się nie mylę (ale głowy nie dam), to rozszerzenia panelu sterowania są przechowywane w postaci plików z rozszerzeniem CPL.

Jedyną rzeczą, jaką mi się udało znaleźć w rejestrze jest gałąź:

HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Control Panel\Extended Properties{305CA226-D286-468e-B848-2B2E8E697B74} 2

(przy czym ostatnia podgałąź może mieć inną nazwę).

Być może wystarczy usunięcie odpowiedniego wpisu w tej gałęzi a potem usunięcie pliku rozszerzenia panelu sterowania.

Za rozwiązanie jednak nie ręczę, skutków nie jestem w stanie przewidzieć.

Nie tylko systemowe. Możesz ukryć każdą ikonkę w Panelu sterowania reprezentowaną prze plik C:\Windows\system32*.cpl

5c2bc374fa92830fm.png

Te aplety, które nie mają “swojego” pliku cpl (np. Drukarki, Narzędzia administracyjne, itp) można ukryć usuwając wpis z klucza

HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Explorer\ControlPanel\NameSpace

lub

HKEY_CURRENT_USER\SOFTWARE\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Explorer\ControlPanel\NameSpace

http://windowsxp.mvps.org/cpicon.htm