Usuwanie ikon z pasku Tray'u

Witam

Czy wie ktoś może, jak usunąć stare (często niepotrzebne) ikonki z paska Tray’u (tam gdzie zegar) ??

Pozdrawiam

Condor15

Jaki masz system operacyjny? Jak XP to nie ma żednego prblemu. Robisz tak:

Prawoklik na puste miejsce na pasu zadań i własciwości. Potem ptaszkujesz “Ukryj ikony nieaktywne”. Możesz jeszcze dostosować je do swoich potrzeb. Klikasz na Dostosuj i przy każdej ikonie masz do wyboru:

  1. Ukryty, gdzy nieaktywny,

2)Zawsze ukryty,

3)Zawsze widoczny.

Tam są ikony programów, które uruchamiają się z systemem. W większości z nich możesz się ich pozbyć także gdy klikaniesz prawym przyciskiem myszy na daną ikone i odznaczasz zeby nie uruchamiały się z systemem.

Tak, mam Windows XP. CHodzi mi jednak o to, aby całkowicie usunąć te ikony. Niechodzi mi o ukrywanie tylko SKASOWANIE.

Pozdrawiam

Condor15

wylacz te programy, co wyswietlaja ikonki w trayu…

Chociaz nie zawsze sie oplaca (np. jak wywalisz ikonke od klawiatury [jesli masz multimedialna], to nie zawsze beda dzialaly te dodatkowe klawisze)…

Możesz uzyć programu o nazwieStartup Manager.W prosty sposób wykasować to z autostartu

To są ikony działajacych programów i procesów. Spróbuj w start-uruchom wpisz msconfig i odznacz niepotrzebne usługi.

Tylko nie usuń czegoś potrzebnego. Możesz mieć problemy z innymi ważnymi aplikacjiami. Usuń tylko to co wiesz co to jest.

Złączono Posta : 11.07.2006 (Wto) 16:38

Albo tak jak podał dareks8. Na końcu jest zakładka Uruchamianie.

Chcesz je całkowicie usunąć , aby się nie wyświetlały (czyli ukryć) czy usunąć programy bo już z nich nie korzystasz?

Jeśli usunie się programy to ikonki w trayu też nie będą się pokazywać.

Jeśli ciągnie korzystasz z tych programów to najprawdopodobniej gdzieś w opcjach programu jest opcja odpowiedzialna za wyświetlanie ikonki więc poszukaj.

Jeśli chcesz jednak tylko ukryć ikonkę to poszukamy odpowiednich programów do tego celu ;]

programy z taka opcja mozna policzyc na palcach…

Qjawa , przeciez o tym pisalem :confused:

HOLA! !!

Pozdrawiam.

Mam program m.in bearshare, bitcomet, itp. Chodzi mi o to a by usunąć te elementy: w pasku tray prawy przycisk myszy:WŁAŚCIWOŚCI i tam opcja:DOSTOSUJ i te wszystkie elementy, zarówno bierzące jak i poprzednie.

Sam jesteś dzieciak i chyba jeszcze czytać się nie nauczyłeś. A może wolisz obrazki?

Na pasku, przy zegarku wyswietlają się ikonki tylko od aktywnych procesów, wiec

nie mogą być stare. Chyba, że chodzi ci o coś innego i się nie rozumiemy.

OTy - kosmos.

Jak tak dalej pójdzie cały temat pójdzie do kosza.JNJN

A w czym one Ci przeszkadzają, jeżeli można wiedzieć?

beztytuu2kb.jpg

Ja u siebie naliczyłem 26 i jest spoko. Jak chcesz się także ich pozbyć to zrób formata i nie instaluj już żadnych programów co do autostartu się pchają.

Chyba zrozumiałem o co ci chodzi. Wyraziłeś się nieprecyzyjnie. Te ikony nie wyświetlają ci się w trayu obok zegara. Chodzi ci o listę elementy bieżące i elementy poprzednie

Ale to chyba tylko edycja rejestru pomoże.

Złączono Posta : 11.07.2006 (Wto) 17:43

właśnie,

ale tak z ciekawości sam bym się dowiedział jak je usunać?

Właśnie, właśnie. Jeśli ktoś niewie czegoś na dany temat to się niewypowiada-taka powinna byc zasada, a jeśli chodzi o to czy mi to przeszkadza?-to bez znaczenia. Poprostu chciałem to wiedzieć. Jesli jednak nikt niewie jak to zrobić-trudno, choć nadal bedę sam szukal wyjaśnienia na to.

Mimo wszystko dziękuję użytkowikom za to, że starali się mi pomóc.

Pozdrawiam

Condor15

Było już o tym:

http://forum.dobreprogramy.pl/viewtopic.php?t=80206

Jednak udało mi się rozwiązać ten proble. “lecz to wysiłek daj satysfakcje wyzwania”-święte słowa. A tu pisze wam jak to należało zrobić :

Znajdź klucz HKEY_CURRENT_USER\Software\Microsoft\Windows\CurrentVersion\ Explorer\TrayNotify, po czym usuń oba klucze “IconStreams” i “PastIconsStream”.

Następnie naciśnij ctrl+alt+del i w Menadżerze zadań Windows zamknij proces explorer.exe.

Po czym kliknij na Plik->nowe zadanie i wpisz explorer.exe, to powinno wyczyścić listę :-).

Pozdawiam

Condor15