Usuwanie kluczy w rejestrze po odinstalowanych programach

Jak odinstalowałem zbędne programy, to sprawdziłem czy są jakieś kluczę po nich w rejestrze HKEY_CURRENT_USER\Software\ oczywiście są, i czy jest jakiś program który sam znajdzie te klucze które są nie potrzebne i usunie je?

CCleaner ale część lepiej usunąć ręcznie.

Ja czyszczę kolejno tak:

  1. CCleaner

U góry po lewej “Cleaner” na dole Analiza - Uruchom Cleaner

później “Rejestr” Skanuj by znaleźć problemy - Napraw zaznaczone problemy.

CCleanera używaj po częstym surfowaniu po internecie oraz po każdej deinstalacji programów i sterowników.

kliknij aby powiększyć:

cf114_CCleaner.jpg ccleaner2.th.jpg

  1. Eusing Free Registry Cleaner.

(dokładniej czyści rejestr)

Wybierasz język / language / Polish.

Przewiń – Skanuj rejestr – Napraw rejestr.

przewi.th.jpg skanujrejestr.th.jpg naprawrejestr.th.jpg

  1. Ręcznie.

Po usuwaniu ręcznym ponownie w/w programami, czasami jeszcze dużo znajdują…

ja używam registry first aid pełną wersje

Skorzystałem z porady X-Mana. Programem Eusing Free Registry Cleaner v.3.1 czyściłem aż pięciokrotnie, dopóki nie wyczyścił wszystkiego.

wise registry cleaner

advanced system care

cleaner

sprawdzone programy ;]

Jak nie czyściłeś wcześniej ręcznie pozostawionych kluczy rejestru po odinstalowaniu programów w regedit - Edytor rejestru

to na pewno Eusing Free Registry Cleaner nie wyczyścił wszystkiego.

No ale dobre i to, powinno wystarczyć :wink:

@darek0107

Rozumiem, i tak zrobię za chwile.

@XMan

Dzięki za szczegółowe opisanie krok po kroku jak mam to zrobić.

Oczyściłem tym CCleaner, później tym Eusing Free Registry Cleaner ale on trochę długo skanuje i dość dużo tego mi znalazł, i oczyściłem i nie ma już tych kluczy i teraz nie wiem który z tych programów mi to oczyścił? sądzę ze ten Eusing Free Registry Cleaner.

@pawlik1982

Aktualnie sprawdziłem tamte.

@MrBeckham666

Zainstalowałem tego wise registry cleaner ale klucze te zostały.

Oczyścił CCleaner oraz Eusing Free Registry Cleaner :slight_smile:

Ok.

Dzięki za odpowiedz.

A w tym programie Eusing Free Registry Cleaner po każdym skanowaniu muszę ustawić programy domyśle dla wszystkich plików, jak to odznaczyć?

W programie CCleaner oraz Eusing Free Registry Cleaner po instalacji masz automatycznie zaznaczone Bezpieczne ustawienia, usuwanie plików

  • nic nie zmieniasz w opcjach…

Aha ok, czyli będę musiał to ustawiać po skorzystaniu Eusing Free Registry Cleaner.

windows 8 menager! jedno kliknięcie w ikone “1-Click Cleaner” reszta idzie z automatu

Szczerzę, to proponuję się zapoznać z poniższym linkiem:

http://www.vistax64.com/tutorials/86721 … entry.html

Jezeli nie podziałają żadne aplikacje to proponuję usunąć ręcznie

Rozumiem.

Już poradziłem sobie z tym, zrobiłem tak jak mi napisał XMan tymi programami CCleaner oraz Eusing Free Registry Cleaner, ale i tak kilka kluczy zostało musiałem usunąć ręcznie je.