Usuwanie kluczy z HK LOCAL MACHINE

Witam!

chciałbym wyczyścić informacje o urządzeniach USB w systemie i chciałem usunąć wpisy, ale mam taki wynik:

C:\>reg delete "HKLM\SYSTEM\ControlSet001\Enum\USBSTOR\CdRom&Ven_hp&Prod_DVDRAM_GT30L&Rev_mP04"

Czy ostatecznie usunąć klucz rejestru HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\ControlSet001\Enum\USBSTOR\CdRom&Ven_hp&Prod_DVDRAM_GT30L&Rev_mP04 (Tak/Nie)? t

BŁĄD: Odmowa dostępu.

przejmowanie uprawnień nie udaje się dla HKLM, inne czary także, a przecież programy typu USBDeview usuwają takie informacje więc sobie radzą,

utworzenie pliku *.reg z “minusem” przed lokalizacją klucza do usunięcia (w nawiasie kwadratowym) też nie kończy się sukcesem

proszę o podpowiedź

A wiersz poleceń uruchomiłeś jako administrator ?

tak.

spróbuj u siebie czy działa, oczywiście z tej lokalizacji usunąć istniejący (niepotrzebny) klucz z wartościami :slight_smile:

Nie wiem czy bezpieczne jest to co chcesz zrobić, dlatego radzę się zastanowić, poczytać, z ostrożnością.

Tak czy inaczej. Jeżeli naprawdę chcesz to zrobić, to proszę najpierw uruchomić edytor rejestru ( logo Windows + R >>> regedit albo po prostu Start i w pasku wyszukiwania regedit ) >>> przejść do:

>>> prawy przycisk myszy na USBSTOR >>> Uprawnienia…

Tam trzeba zezwolić swojemu użytkownikowi na kontrolę.

Po wykonaniu wszystkich czynności, można dla bezpieczeństwa zrobić z powrotem tak jak było - w kwestii uprawnień.

Pozdrawiam.

próba nadania uprawnień kończy się nie powodzeniam,

chyba że tak nie powinno być…

możecie u siebie sprawdzić?

Dodane 21.01.2012 (So) 18:41

Użycie RegASSASSIN_1.03 takzRegASSASSIN_1.03 nie pomogło, brak dostępu

Jeżeli to jest Win 7 wyłącz najpierw calkowicie UAC albo zaloguj sie jako super administrator aktywując go najpierw.

Ale nie wiem po co chcesz usunąć ten klucz ?

Kontrola konta użytkownika - suwak na sam dół !!

rzeczony suwak jest na samym dole :slight_smile:

nadal nic

Może Tryb Awaryjny (F5 lub F8 podczas uruchamiania), wbudowane kontro Administrator i próba usunięcia ręcznie?

Albo “pokaż ukryte urządzenia” w managerze urządzeń, po czym próba odinstalowania sterownika “storage device”

Wystarczy zabootować płytkę z 7, wybrać napraw komputer, następnie wiersz poleceń, wpisać regedit, podpiąć plik gałąęzi HKLM, usunąć to co trzeba i odłączyć. Jest to bardzo ważne, bo nie odłączenie gałęzi poskutkuje jej uszkodzeniem i Windows nie wystartuje. Wydaje mi się, ze taki trick powinien zadziałać, bo jak ja miałem błąd brak uprawnień przy kasowaniu plików to przez wiersz poleceń środowiska WinPE dało radę, tak więc na rejestr też powinno zadziałać.