Usuwanie konta w aplikacji Gmail

Hej,

Próbuje usunąć konto w aplikacji Gmail. Przerzucilem się na wbudowaną pocztę Samsung.

Ostatnio wydawało mi się, że usunąłem konto w aplikacji, jednak usunąłem też cale konto Google w telefonie.

W związku z tym, jak usunąć konto w Gmail, bez usuwania konta Google w telefonie?

wyczyść dane aplikacji Gmail. Kolejno dotykaj:

  • ustawienia;
  • aplikacje lub menedżer aplikacji;
  • szukasz Gmail’a;
  • klikasz na “wyczyść dane”
  • wszystko.
    Potem niestety będziesz musiał się ponownie zalogować do pozostałych kont E-Mail, jakie tam były i zsynchronizować pocztę z serwerami.

Myślę, że to nie będzie konieczne, jeśli używam drugiej aplikacji do poczty. Ta idzie w odstawke- Gmail.

Wyczyściłem dane aplikacji.

Wyczyściłem dane aplikacji, jednak powiadomienia z Gmaila wciąż przychodzą, jednocześnie też na drugą pocztę od Samsunga.

https://support.google.com/accounts/answer/61177?co=GENIE.Platform%3DAndroid&hl=pl


Zatem usuwam trwale przy okazji adres e-mail a nie samego Gmaila? Jeśli tak, rezygnuję z dalszej zabawy.

Cytat: “Jeśli nie chcesz już używać Gmaila, możesz usunąć tę usługę ze swojego konta Google. Nie spowoduje to usunięcia samego konta Google”.

@anon17641694 Z tego co rozumiem, autor nie chce korzystać tylko z aplikacji Gmail, ponieważ podpiął konto pocztowe/adres pocztowy pod inną aplikację pocztową, a Ty mu proponujesz rozwiązanie z pozbyciem się konta pocztowego/dostępu do usługi pocztowej na dobre? :slight_smile:

@anon423116 Jeśli nie możesz aplikacji Gmail usunąć lub wyłączyć (ustawienia-aplikacje-gmail: usuń/wyłącz), pozostaje Tobie jedynie taka konfiguracja tej aplikacji, aby nie wyświetlała powiadomień, i ewentualnie przestała się synchronizować. Zrobisz to z poziomu samej aplikacji (ustawienia-adres_konta@gmail.com), w której w zasadzie powinno wystarczyć odznaczenie opcji “Synchronizacja Gmaila” w podkategorii użycia danych, gdzie jej odznaczenie wyświetli monit o utracie przez apkę możliwości synchronizacji, sposobie ręcznego dokonania synchro., oraz braku otrzymywania powiadomień.

Tak może być :slight_smile: Musiałem przeczytać kilka razy, żeby zrozumieć co OP ma na myśli pisząc “konto”, “GMail” i “Google” :smiley: