Usuwanie kropli wody ze zdjęcia

Fotka ma klika kropli wody. Jak je usunąć? Tak żeby nie pogorszyć zbytnio zdjęcia. Wiem, że dość dziwne pytanie, przeważnie ludzie chcą dorobić krople, aby uzyskać jakiś efekt… ale takie zadanie dostałem w szkole. Macie pomysł? Mam photoshopa, może być w innym programie

matteusz015 , Na tym forum nie pomagamy w odrabianiu prac domowych

Zależy ile i jakie to krople. Możesz posłużyć się narzędziem klonowania. Możesz bawić się warstwami i dostępnymi efektami.

Trudno coś konkretnie doradzić jak nie pokazałeś fotosa.

:shock: Pomoc to nie to samo co zrobienie za kogoś, chłopak chce to zrobić sam i prosi o podpowiedź a to trzeba docenić :!:

matteusz015 jest sporo sposobów, bo PS to potężne narzędzie.

Tak jak napisał api można poklonować, pobawić się efektami, podmienić tło. Najlepiej pokaż fotke, to bedzie łatwiej

no właśnie fotki jeszcze nie mam… gostek zapomnial o plytce ze zdjęciem i nie mam go jeszcze. wiem, że ma być na nim twarz… na razie nic więcej. jak tylko dostanie to wrzuce je tutaj żebyście mogli coś powiedzieć dokładniej. na razie chcę tylko orientacyjnie się dowiedzieć czego używać, bo muszę przyznać, że ciekawi mnie jak to zrobic

a to sa takie krople z deszczu ? czy efekt deszczu zrobiony w jakims programie ;)?

bardzo prosto mozna to zrobic: wystarcze skopiowac zrobic na kroplach plamki o kolorze tła (male plamki) posmuzyc z wyczuciem i powielic 1 raz wastwe; zmienic blending 1 warstwy na overlay; drugiej dac normal ale krycie 70-90% i posmuzyc ją troszke jeszcze po bokach.