Usuwanie linuxa bez formatowania partycji

Witam, wiem że może zabrzmi to głupio ale zainstalowałem Linuxa prawdopodobnie na tej samej partycji co win 7. Chciałem się dowiedzieć jak usunąć Linux bez formatowania partycji systemowej. Czy jest to w ogóle możliwe ? wersja to Ubuntu Niebieska Nimfa 11.04. Bardzo proszę o odpowiedź.

Czy ci ten win 7 i ubu działa czy nie??

Możliwe.

Na początek daj screena z dyku c: (lub innego systemowego) i dysku głównego linux

Ubuntu zainstalowałeś na tej samej partycji, co Win 7,ale to tylko z punktu widzenia Windowsa.

Linuks Ubuntu utworzył dla siebie oddzielne partycje(swap, system, home), sformatował je w ext3, ext4

i z punktu widzenia Linuksa, to nie jest ta sama partycja (dysk w Ubuntu), co Windows.

Sformatować należy tylko dyski Ubuntu, Windows zostanie nienaruszony.

Powstanie tylko problem z bootloaderem, jeżeli teraz Grub Ubuntu zarządzał startem systemów, po jego usunięciu, trzeba będzie przywrócić bootloader Windowsa.

Ubuntu usuniesz np: GParted, osobiście polecam zewnętrzny program live CD/DVD.

a czy do usuniecia gruba trzeba płytke windowsa? bo takowej nie posiadam niestety a nie chce naruszyc systemu windows//

do usunięcia gruba nie jest potrzebna płytka windowsa ale czy po usunięciu grba system bedzie działał to nie wiem (bo grub mógł nadpisać bootloadera windowsa)

Jeżeli teraz możesz uruchomić obydwa systemy, to może najlepiej niech tak to zostanie.

Po usunięciu Ubuntu, na pewno nie uruchomisz Win 7, potrzebne będzie przywrócenie bootloadera

Windowsa, a sam piszesz, że nie masz płyty z systemem.

Najlepiej teraz mając dostęp do Windowsa zainstalować ten program:

http://www.dobreprogramy.pl/EasyBCD,Program,Windows,12231.html

Powinien działać również pod Win 7, wtedy możliwe, że po usunięciu Ubuntu uruchomisz Win 7.

Jednak nie mam 100% pewności, ponieważ tego nie próbowałem.

@tomekg55 Jesli instalowales ubu-dubu z pendriva nie przez wubi to po pierwsze sprawdz czy grub w liscie systemow ma twojego windowsa, jesli zainstalowales przez wubi to pol biedy a jesli tradycyjnie z pendrva na partycji gdzie byl windows to mozesz sie z winda pozegnac poniewaz dystrybucje zazwyczaj formatuja dyski pod swoj system i w takiej sytuacji zaden program ci juz nie pomoze pozdrawiam.

Dodane 26.02.2012 (N) 1:17

@reos “…ale to tylko z punktu widzenia Windowsa…” co ty za bzdury opowiadasz, od kiedy to “windows” widzi partycje linuxowe? I jak Gnu/linux mialby niby utworzyc te partycje na partycji podstawowej? Na partycji podstawowej nieutworzysz wiecej partycji niz “jedna”, rozsadku zycze.

Powerfeniks , Na tym na forum używamy polskich znaków (ż, ź, ć, ą, ś itp.). Dostosuj swojego posta do tej zasady.

@Frog przez wzglad na belgijska klawiature nie jestem w stanie dostosowac stylu postow ale juz o tym pisalem, po za tym zamiast jako moderator przyklejac sie do literowek zajmij sie poprawianiem “postow” ktore wprowadzaja innych ludzi prawdopodobnie w wiekszosci niedoswiadczonych uzytkownikow Gnu/linuxa w blad, pozdrawiam.