Usuwanie migotania obrazu na nagranym pliku video w Movavi Video Editor 2023

Witam!
Nie wiem, czy to ten dział, ale jak w temacie. Czy ten program oferuje taką funkcję? Czy takie coś w ogóle istnieje, że nakłada się filtr i pach - nie mruga światło? Pytam, bo film nagrany w 30 FPF, a jak wiadomo - prąd płynie w 50 Hz… Moja kamera Logitech C920 ma taką super funkcję, która „Blokuje” tą migotanie, ale to nagrane telefonem.

Z góry dzięki :slight_smile:

Czy film był robiony przy sztucznym oświetleniu? Jeśli nie (światło naturalne - dzienne) to pewnikiem masz uszkodzoną kamerę w smartfonie. Smartfon zgaduję: Huawei?

Światło sztuczne i smartfon Samsung a52, nie mój
Ta kamerka Logitech ma opcję włączenia filtra abtymigotania czy jakoś tak. Funkcja w G Hub. Model to C920. Fajnie, jakby tak szło zrobić z plikiem video.

Nie musi to być Movavi Video Editor. Ważne, aby szlo to zrobić w miarę automatycznie i prosto. Plik trwa ponad 1h.

Widocznie smartfon nie ma funkcji redukcji migotania przy filmowaniu przy sztucznym oświetleniu. Opcja ta nazywana jest Flicker Cancel/Flicker Reduction. Niestety, najczęściej jest to dostępne w postaci płatnej wtyczki do popularnych programów (nie spotkałem darmowej). Wszystkie porady w necie na ten temat sprowadzają się do tego jak odpowiednio ustawić filmujący sprzęt przy sztucznym oświetleniu. Ostatnią deską ratunku mogło by być usunięcie przeplotu - jeśli film był robiony z przeplotem.

Samodzielnego programu nie ma??

Spróbuj tego:
#Naprawiamy mruganie i miganie światła w Resolve 16 +zapobiegamy!

Nagrane telefonem - nagraniu telefonem nierówne.
Aplikacja dostarczana z telefonem ma za zwyczaj mało opcji konfiguracyjnych.
Spróbuj aplikacji: Open Camera

No Open Camera ma 25 FPS. Jednak to już nagrane. Ten plik jest już stworzony w 30 FPS. Próbowałem dodać do osi czasu w programie do obróbki filmów i wyrenderować, ale w 25 FPS. Jednak to nic nie dało :frowning:

Problem rozwiązany!
Pomogla aplikacja CapCut:
CapCut - Video Editor – Aplikacje w Google Play

Opcja „Usuwanie migotania” jest dostępna w wersji Pro.

Ja po znajomości dostałem plik *.apk z modem, który ma tą opcję za free. Ja Wam tego pliku *.apl oczywiście tu nie podam, co to, to nie :smiley: Link macie do Sklepu Play. Wersję Pro można wykupić wewnątrz aplikacji CapCut.

A wiedzieliście, że to stworzyło Bytedance - twórca TikToka? :open_mouth:

Tu macie jeszcze krótki tutorial na YT z tą funkcją:

Aplikacja - myślałem, że obsługuje tylko „pionówki” i mi przekonwertuje plik poziomy, jakim jest to video do proporcji TikTok’owych, ale na szczęście nie :wink: Maksymalna rozdzielczość w tej wersji, jaką ja mam (8.6.0) to 1080P z tego, co widzialem, chyba, że jak podam plik 4K do projektu, to będzie 4K, ale wątpię…

Wyłączcie sobie to jeszcze:


Opcja „Dodaj standardowe zakończenie” nie wiem, czy nie dodaje do timeline’u logo programu. Wyłączycie sobie to w ustawieniach CapCut’a.

Brawo Ty!
Musisz być dumny z siebie. Inni muszą płacić a Ty masz za darmo.

1 polubienie

A jesteś pewien, że w materiale wynikowym nie zostawia ci śladów cyfrowych np. z numerami na czym było robione. Tak pytam, bo mi się przypomniała historia pewnej Polskiej firmy, która kilka lat temu wystartowała w konkursie z pewnym projektem i wysłała pracę też na sofcie po znajomość. Bardzo się zdziwili potem. :joy:
Kiedyś nawet ktoś w przetargu z plikami stworzonymi Normą Pro po znajomości wyskoczył.

Dzisiaj możesz się zdziwić nawet umieszczając zdjęcia pożyczone z jakiejś strony, a co dopiero filmy.

1 polubienie

Ta apka lata odblokowana w necie na przykład tu
https://apkdone.com/capcut-mod-apk/
Więc wielkie mi „znajomości”.
O - wszystkie apki są tutaj odblokowane PRO…możliwe, że z prezentami;)

No watermark’ów nie ma…
Było logo na końcu, bo dodawało do osi czasu. Wyłączyłem to w ustawieniach i jest GiT.
Jakie numery? Jak to sprawdzić? Już nie mam surówki :frowning:
@cyngiel_1 8.6.0 to najnowsza wersja?

Tak, wychodzi, że najnowsza, bo z 20 czerwca 2023.

Hejka!
Zauważyłem, że na moim S20 FE 5G, na którym wgrałem tego moda CapCut’a 8.6.0, zaczął zawieszać się Sklep Play. Kiedy klikam „Pobierz” lub „Zaktualizuj” lub podobnie przy aplikacji, to drop i sklep przestaje odpowiadać. Wtedy trzeba go ubić i ponownie włączyć. No i aplikacja czy aktualizacja się wgra. Mam nadzieję, że to bug One UI lub Sklepu Play, a nie CapCut coś zrobił :frowning: Już go wywaliłem, bo film nie miga, a takiego softu w telefonie na dobrą sprawę nie potrzebuję. Po wywaleniu nie pomogło.

Voila!
Wyszukałem w Google i co? Błąd w danych aplikacji Sklepu Play. Wyczyściłem dane pamięci podręcznej i dane aplikacji Sklepu Play no i co? Po problemie. No poszła historia i te sprawy, no ale przynajmniej działa jak należy. Wgrałem tego CapCut’a mod z powrotem, by się upewnić i wszystko jest GiT :smiley:

Dzięki za pomoc, temat do zamknięcia.

Na PC starsza odblokowana wersja.
https://capcutmod.app/capcut-for-pc-free/#how-to-download-cap-cut-for-pc

1 polubienie


Tak to wygląda na PC. :smiley: Pewnie nie aktualizować… Polskiego języka nie ma.
Nie wiem, czy dodaje to logo na końcu i czy można je wyłączyć.


Projekt. Na osi nie widzę loga CapCut’a.

W sklepie Windows Store jest też tylko po angielsku.
https://apps.microsoft.com/store/detail/capcut/XP9KN75RRB9NHS

Uwielbiam tę aplikację naprawdę niesamowicie, a oto darmowa wersja apk Capcut mod z niesamowitymi funkcjami i niesamowitymi szablonami.

Ten temat został automatycznie zamknięty 30 dni po ostatnim wpisie. Tworzenie nowych odpowiedzi nie jest już możliwe.