Usuwanie nadruku z obudowy laptopa

Cześć :slight_smile:
Jakiś czas temu kupiłem poleasingowego notebooka (HP Probook 6360b - informacja będzie istotna ze względu na materiały, z których jest wykonana obudowa).
Poprzedni właściciel znakował laptopy za pomocą nadruku (ew. graweru - ciężko mi to określić) na klapie matrycy. Ma to formę białego napisu.
Czy jest jakiś sposób na usunięcie takiego graweru, czy w tym przypadku łatwiej będzie zastosować okleinę lub wymienić obudowę matrycy?
Wiem, że to mały szczegół, ale kojarzy mi się mimowolnie z Januszem busiarzem, który odkupuje styranego Transportera od Niemca i jeździ z nadrukami jego firmy dopóki szrot ich nie rozłączy :smiley: i przy okazji nie jestem zwolennikiem oklejania ani znakowania laptopów w widocznych miejscach

Spróbuj spirytusem (może być IPA), ale niczego mocniejszego bym ci nie proponował, bo zamiast estetycznego loga może zostać wielka biała plama :smiley: Może ewentualnie podgrzać suszarką do włosów, jeśli to jest jakaś naklejka.

Co to za reakcja??

Kolekcja zawierająca dekoracyjne naklejki na laptopy https://oklejaj.pl/pol_m_Naklejki_Naklejki-na-laptopa-149.html :wink:

eee, chodziło mi o reakckcję na post #1
Pierwszy raz widzę takie czerwone “usta”

Zostaje ci jeno zakup tylnej klapy matrycy, tego niczym nie usuniesz. Dużo tego na allegro jest odkupione ze złomu.

Duńska Flaga, niestety ktoś nie wrzucił frazy w Google a laptop przed Niemcem należał do duńskiej gminy.

:denmark: - :denmark:

Zaklej to, zrobią ci nawet z własnym wzorem nalepkę.

Wiem, że laptop należał do duńskiej gminy - był bohaterem innego tematu gdzie o tym wspomniałem, tu akurat nie wydawało mi się to zbyt istotne. Aluzja do Transportera odkupionego od Niemca tyczyła się raczej niechęci do świecenia cudzym logiem przy wykonywaniu własnej pracy tak jak mają to w zwyczaju “Januszowe” firemki odkupując oklejone busy zza granicy, ale to akurat mało istotny szczegół :wink:

Dzięki serdeczne za wszystkie odpowiedzi, pójdę chyba za Waszym głosem i sprawię sobie naklejkę :wink:

1 polubienie

A jak tym zareagowaç?

A trzeba umieć użyć narzędzi webmasterskich tzw. dev tools i zmienić zawartość pola “title” dla danej emotki w pop-upie i w nią kliknąć (obrazek się nie zaktualizuje w pop-upie, więc musisz pamiętać co edytujesz).

Nazwę emoji w title bez dwukropków.

A nie prościej nakleić na to miejsce jakąś inną naklejkę? Wiem, że nie jesteś fanem ale coś może znajdziesz co Ci odpowiada. Jak już chyba ktoś wyżej wspominał są też naklejki na całą klapę.

TFUU, jak widzę taką naklejkę na samochodzie to wiem, że jakiś fanatyk :slight_smile:

Gdybym taką zobaczył, to na pewno zrobiłbym zdjęcię :joy:

Widziałem ludzi sprzedających oryginalne naklejki z iphone/imac na aukcjach :smiley: Zawsze się zastanawiam po co komuś coś takiego :smiley: Ja nawet nie rozumiem, po co apple je dokłada do sprzętu :smiley:

Aby dymny właściciel amejzing ajfona mógł się pochwalić że jest jego posiadaczem naklejając sobie nalepkę na klapę bagażnika swojego gulfa TDI.