Usuwanie naklejki z obudowy laptopa

Witam

Mam laptopa już miesiąc, i nad dole klawiatury mam naklejki ;x. Na jednej wielkiej gdzie pisało inf. o procki, ram itp. była tak jakby folia, odkleiłem ją i akurat odeszły ten napisy, ale róg się odbarwił. Czy jest jakiś sposób aby całkowicie usunąć te naklejki, które szpecą ładną obudowę?

Pozdrawiam

Dodane 09.08.2011 (Wt) 18:37

Problem już rozwiazem zaryzykowałem i odkleiłem, trzeba robić to szybkim ruchem a potem palcem rozgrzać ten klej i zdrapać :wink:

Można też spróbować przeczyścić WD40.

Pierwsze słysze. WD40 to ja używam do smarowania łańcucha w rowerze.

zmywacz do paznokci, spirytus salicynowy, ludzie, czy wy na prawdę macie takie problemy?:smiley:

Ze zmywaczem bym się tak nie porywał, bo też raz sobie coś czyściłem (wyczytane na internecie) no i po “czyszczeniu” było gorzej niż przed :slight_smile: Tego drugiego nie próbowałem, bo miałem dość eksperymentów :wink:

Ja bym nie próbował ani jednym ani drugim… Jeśli już spirytus, to czysty… odparuje bez śladu jakby co…

:roll:

Dobra już po problemie, po prostu zdjąłem te naklejki i klej przetarłem palcem, potem trochę gumką do ścierania i jest dobrze :lol:

Efekt końcowy

Generalnie lepiej pozbyć się tych naklejek zawczasu. Do niczego nie są potrzebne a po czasie obudowa wokół nich może się trochę odbarwić i po zbyt późnym odklejeniu pozostanie ślad… Same naklejki i tak się pościerają podczas normalnej eksploatacji i będą tylko szpecić…

:roll:

Zmywacz do paznokci odbarwia wam obudowe? To z czego macie te laptopy, z gumy arabskiej?

Proponuję użyć mleczka do czyszczenia :smiley: U mnie sprawdza, jedynie przy obudowie drukarki - mam taką białą, trochę postoi i szarzeje, więc raz na pół roku można sobie szurnąć, ale laptopa!?