Usuwanie niebezpiecznego oprogramowania

Witam,

ostatnio jak zaznaczyłem opcję pokazywania ukrytych plików i folderów to na każdym dysku pojawiły mi się ‘pliczki’, zainteresowany tym sprawdziłem czy to się ‘roznosi’ na pendrajwy itp. Przy okazji zainfekowało koledze, antywirus mu wykrył i zablokował je.

Pliki które się pojawiły to:

host.exe

copy.exe

autorun.inf

Takie moje pytanie… czym je do licha usunąć? Jak robię to ręcznie to przy odpalaniu kolejnego dysku one się na nowo ‘tworzą’.

Wiem że trzeba usunąć pliki:

c:\autorun.inf 

c:\copy.exe 

c:\host.exe 

C:\WINDOWS\autorun.inf 

C:\WINDOWS\svchost.exe 

C:\WINDOWS\system32\temp1.exe 

C:\WINDOWS\system32\temp2.exe 

C:\WINDOWS\xcopy.exe 

x:\autorun.inf 

x:\copy.exe 

x:\host.exe

Ale ręcznie się nie da, co polecacie? Czy te pliki mogą wpływać na moje pingi m.in. w grach STEAM?

//Edit

Dodaję logi z HiJackThis:

Kliknij - WklejTo

Wykonaj logi OTL, extras i otl na http://www.wklej.org tu linki.

Nie jestem pewien, ale chyba już poradziłem sobie - jest na tego wirusa ‘lekarstwo’ :stuck_out_tongue: Zaraz powiem czy zadziałało.

Mam takie pytanie:

Jeżeli przeskanowałem system programem SpyRemover Pro v3.04 i powyskakiwały mi klucze w rejestrze np. Adware Bazooka - to wszystkie te klucze są zainfekowane? :o

Daję link do tego co wykrył SpyRemover

KLIK

//EDIT

------------------------

Tutaj osobna sprawa, tyczy się również wirusa i tego co wyżej napisałem…

Czym mam to: http://www.virustotal.com/pl/analisis/5 … 1280090436 usunąć? No i ponawiam pytanie czy to co wykrył SpyRemover to mam usunąć?

Nie znam tego programu i nie wiem czy on jest konkretny.Użyj Malwarebytes - aktualizacja,pełny skan,co znajdzie usuń.A tego wira co dałeś linka do virustotal ,usuń nawet shift+del ,i lepiej dla Ciebie by było gdybyś zrobił logi i żeby spec wyleczył Ci system całkowicie (jak się da :slight_smile: )

Extras

OTL

Skanowanie Malwarebytes skończyło się, miałem ponad 15 Trojanów i coś koło setki jakiś Rogue XD

PS: Z góry dzięki za przejrzenie skanów.

//Edit

:shock: :shock: :shock:

Ping mi się poprawił :smiley:

:shock: :shock: :shock:

Wcześniej ping wp.pl było między 30-40, teraz jest w granicach 10-20 :slight_smile:

PS: Mógłbyś mi polecić jakiś szybki program do defragmentacji dysków? Trochę ostatnio zaniedbałem system no i efekty widać :oops:

I nie musi być darmowy, tylko żeby w sieci był jakiś trial - chodzi mi o jednorazowy defragment żeby zobaczyć różnicę ;D

Dobrze że pomogło ,ale to jeszcze nie koniec.

I jeszcze trochę,oraz trochę śmiecia ,poczekaj aż ktoś bardziej obeznany zrobi skrypt.

OODefrag,lub moduł do defragmentacji z TuneUp Utilities <- używam i jest ok.

Czyli to co mi podałeś w code mam jeszcze usunąć? Czy np. ten plik vgzofdyl.sys nie jest plikiem systemowym? :smiley:

Quendu , nazwij proszę temat konkretnie i popraw logi w poscie. Inaczej wyciągnę konsekwencje. Przeczytaj ten temat. viewtopic.php?f=16&t=394978

Poprawiłem logi, zmieniłem nazwę tematu… nie wiem czy jest ona wystarczająco konkretna :stuck_out_tongue_winking_eye:

Do defragmentacji twardziela polecam mały szybki i lekki w wersji portable

Auslogics Disk Defrag

Łukash, ale to co podałeś w code to mam wywalić z kompa?

Co do defragmentacji - osobiście korzystam z PerfectDisk’a na trzech komputerach i jestem zadowolony :slight_smile:

prócz Auslogic polecam także za free Defraggler

tutaj w wersji portable

Ok, dzięki za programy do defragmentacji ale już wybrałem O&O i jest dość dobry. Proszę już nie polecać tutaj żadnych tego typu programów… Chciałbym wiedzieć czy to co podał mi Łukash mam wyrzucić z komputera? Nie są to jakieś potrzebne pliki?