Usuwanie niechacianego kodu z plików php

(Praca) #1

Witam,

dostawca hostingowy XXX zablokowal mi serwer wirtualny www zgłaszając jednocześnie, że mam zainfekowane pliki. Okazało się, że na serwerze mam 154 088 plików typu .php z wstawionymi kilkoma wierszami kodu który przekierowuje na stronę ze złośliwym oprogramowaniem. We wszystkich plikach kod jest identyczny. Dostawca nie chce podjąć się usunięcia złośliwego kodu z plików. W tej chwili jestem w trakcie ściągania plików na dysk lokalny. Czy istnieje program który automatycznie usunie konkretny kod ze wskazanych plików.

Za pomoc bardzo dziękuję.

(Spectatorx) #2

Nikt za Ciebie nie będzie poprawiać tego co sam "stworzyłeś", a już napewno nie jest to obowiązkiem dostawcy usługi hostingowej. Jeśli nie wiesz co się kryje w kodzie który "stworzyłeś" to także nie zrobi tego za Ciebie żaden program.

Polecam przeczytać kilka kursów php, html, css, mysql, niezłym pomysłem będzie także js, w szczególności jeśli chcesz profesjonalnie czy chociaż półprofesjonalnie zajmować się webmasteringiem.

(Praca) #3

jesli nie znasz odpowiedzi na moje pytanie i nie umiesz czytac ze zrozumieniem to nie wypowiadaj sie prosze trollu.

(MietekN) #4

Nie posiadasz szacunku dla kolegów nie oczekuj wiec już jakiejkolwiek odpowiedzi. Wyzywanie innych użytkowników nie pomoże.

Temat uważam za zamknięty.

(Praca) #5

Znających rozwiązanie mojego problemu proszę o pomoc. Nie koniecznie tu w poście, może być na PW bo tu widzę zaczyna się trollowanie i "hate'owanie"

Pozdrawiam

(floyd) #6

W programie:

ReplacePL

jest taka opcja: Zmiany w plikach.

1)Wybierasz katalog w którym znajdują się pliki gdzie mają być dokonane zmiany.

2)W oknie tekst wpisujesz tekst do usunięcia (najlepiej przez kopiowanie bo musi być identyczny).

3)okno nowy tekst zostawiasz puste i klikasz klawisz: 'wykonaj'

Tekst zostanie usunięty we wszystkich plikach.

PS.

Jeśli chodzi o trollowanie to moim zdaniem nie Twoją rolą jest ocenianie komentarzy innych osób w szczególności gdy szuka się pomocy.

(Praca) #7

Dziękuję za odpowiedź. Sprawdzam...

Jeśli chodzi o trolowanie, może zbyt emocjonalnie zareagowałem ale do szału doprowadzają mnie ludzie "wszystkowiedzący" którzy pierwszą odpowiedź wpisują zupełnie nie na temat uprzednio czytając mojego posta szybko i bez zrozumienia.

No nic ale to nie temat o forumowych trollach czy hate'erach... niebawem dam znać czy poradziłem sobie z proponowanym przez Ciebie programem. Jeszcze raz dziękuję.

Pozdrawiam serdecznie

(Grzesie K) #8

Notepda++ (jak pewnie większość tego typu programów) posiada opcję ,,Szukaj i zamień":

Szukaj>Szukaj w plikach>Zamień w plikach

Posiada możliwość zamiany zarówno sztywno ustawionego tekstu jak i wyrażeń regularnych, sam przeszukuje folder, a opcjonalnie nawet podkatalogi.

(mktos) #9

To, że dostawca nie chce się podjąć usuwania mnie nie dziwi. Dostawcy w ogóle rzadko chcą pomóc w kryzysie :wink:

Ale jeżeli już doszło do takiej sytuacji - zmień hasła do FTP i usuń zapisane hasła z programów typu Total Commander. A potem trzeba przeskanować antywirusem wszystkie komputery które miały dostęp do tego serwera.