Usuwanie niechacianego kodu z plików php

Witam,

dostawca hostingowy XXX zablokowal mi serwer wirtualny www zgłaszając jednocześnie, że mam zainfekowane pliki. Okazało się, że na serwerze mam 154 088 plików typu .php z wstawionymi kilkoma wierszami kodu który przekierowuje na stronę ze złośliwym oprogramowaniem. We wszystkich plikach kod jest identyczny. Dostawca nie chce podjąć się usunięcia złośliwego kodu z plików. W tej chwili jestem w trakcie ściągania plików na dysk lokalny. Czy istnieje program który automatycznie usunie konkretny kod ze wskazanych plików.

Za pomoc bardzo dziękuję.

Nikt za Ciebie nie będzie poprawiać tego co sam “stworzyłeś”, a już napewno nie jest to obowiązkiem dostawcy usługi hostingowej. Jeśli nie wiesz co się kryje w kodzie który “stworzyłeś” to także nie zrobi tego za Ciebie żaden program.

Polecam przeczytać kilka kursów php, html, css, mysql, niezłym pomysłem będzie także js, w szczególności jeśli chcesz profesjonalnie czy chociaż półprofesjonalnie zajmować się webmasteringiem.

jesli nie znasz odpowiedzi na moje pytanie i nie umiesz czytac ze zrozumieniem to nie wypowiadaj sie prosze trollu.

Nie posiadasz szacunku dla kolegów nie oczekuj wiec już jakiejkolwiek odpowiedzi. Wyzywanie innych użytkowników nie pomoże.

Temat uważam za zamknięty.

Znających rozwiązanie mojego problemu proszę o pomoc. Nie koniecznie tu w poście, może być na PW bo tu widzę zaczyna się trollowanie i “hate’owanie”

Pozdrawiam

W programie:

ReplacePL

jest taka opcja: Zmiany w plikach.

1)Wybierasz katalog w którym znajdują się pliki gdzie mają być dokonane zmiany.

2)W oknie tekst wpisujesz tekst do usunięcia (najlepiej przez kopiowanie bo musi być identyczny).

3)okno nowy tekst zostawiasz puste i klikasz klawisz: ‘wykonaj’

Tekst zostanie usunięty we wszystkich plikach.

PS.

Jeśli chodzi o trollowanie to moim zdaniem nie Twoją rolą jest ocenianie komentarzy innych osób w szczególności gdy szuka się pomocy.

Dziękuję za odpowiedź. Sprawdzam…

Jeśli chodzi o trolowanie, może zbyt emocjonalnie zareagowałem ale do szału doprowadzają mnie ludzie “wszystkowiedzący” którzy pierwszą odpowiedź wpisują zupełnie nie na temat uprzednio czytając mojego posta szybko i bez zrozumienia.

No nic ale to nie temat o forumowych trollach czy hate’erach… niebawem dam znać czy poradziłem sobie z proponowanym przez Ciebie programem. Jeszcze raz dziękuję.

Pozdrawiam serdecznie

Notepda++ (jak pewnie większość tego typu programów) posiada opcję ,Szukaj i zamień":

Szukaj>Szukaj w plikach>Zamień w plikach

Posiada możliwość zamiany zarówno sztywno ustawionego tekstu jak i wyrażeń regularnych, sam przeszukuje folder, a opcjonalnie nawet podkatalogi.

To, że dostawca nie chce się podjąć usuwania mnie nie dziwi. Dostawcy w ogóle rzadko chcą pomóc w kryzysie :wink:

Ale jeżeli już doszło do takiej sytuacji - zmień hasła do FTP i usuń zapisane hasła z programów typu Total Commander. A potem trzeba przeskanować antywirusem wszystkie komputery które miały dostęp do tego serwera.