Usuwanie niechcianych rozszerzeń w Firefoxie


(Bogdan_G) #1

Poradnik usuwania niechcianych rozszerzeń w Firefoxie i w przeglądarkach opartych na Firefoxie, takich, jak CometBird, czy Comodo IceDragon.

Potrzebne – w opcjach folderów, menu widok, odznaczenie ukrywania chronionych plików i folderów, odznaczenie ukrywania rozszerzeń i zaznaczenie pokazywania ukrytych plików i folderów.

Po włączeniu przeglądarki, klika się w pomoc i w informacje dla pomocy technicznej. Wyświetlane są wszystkie rozszerzenia, ich nazwy, wersja, włączone, ID.

Przykład nazwy ID - guiconfig@slosd.net - rozszerzenia gui:config

Uruchamia się Regseeker i w wyszukaj w rejestrze, wkleja się tą nazwę ID rozszerzenia i klika w Szukaj. Po wyszukaniu wyników, znajduje się na dole w opcjach – Zaznacz wszystko – w opcji Akcja wybiera się usuń zaznaczone. Regseeker zrobi kopie bezpieczeństwa i usunie.

Po włączeniu Firefoxa, nie będzie śladu po rozszerzeniu.

Pamiętać trzeba, że w punktach przywracania, zawsze jest stan poprzedni, więc wskazane jest utworzenie nowego punktu przywracania i usunięcie poprzednich. Punkty przywracania, oprócz ostatniego, można usuwać programem Ccleaner.

 

Jeśli rozszerzeniem Firefoxa jest zainstalowany w systemie szkodliwy toolbar, to kopiujemy jego nazwę ID do notatnika, zachowuje się go. Następnie odinstalowuje się ten toolbar z panelu zainstalowanych programów, czy w zmień, lub usuń programu. Potem według porady wyszukuje się chronione, ukryte i rozszerzenia resztek tego toolbaru i i w Regseeker usuwa się wszystkie wpisy, stosując nazwę ID wpierw w wyszukiwarce, potem w znajdź w rejestrze.

 

Nie można usuwać tak rozszerzeń wiązanych z zainstalowaniem w systemie i związanych z systemem, czyli w przypadku Firefoxa, można odinstalować z systemu adobe flash player, czy shockvawe flash, czy też silverlight. Zniknie wtedy wtyczka w Firefoxie. Nie można odinstalować ani usuwać rozszerzeń Microsoft®DRM związanych z systemem. Można je jedynie wyłączyć, czy ustawić na - Nigdy nie aktywuj.