Usuwanie niewidzialnego Folderu

Zrobiłem sobie na pulpicie niewidzialny folder* i nie moge go usunąc. Klikam usun i nic, przesuwam do kosza i nic, nawet w trybie awaryjny probowałem i nic :evil: :evil: :evil:

Czy ktoś wie jak usunąc taki folder

*aby zrobic taki folder tworzymy normalnu folder, klikamy zmien nazwe i tzremając wciśnięty lewy alt na klawiatuzre numerycznej piszemy 0160 a następnie puszczamy alt i naciskamy Enter, Potem zmień ikonę i wybieramy Pustą ikonę i jest folder. TYLKO JAK GO ZLIKWIDOWAC ALBO ZROBIC ŻEBY ZNOWU MIAŁ NAZWĘ BO SIE NIE DA :evil: :evil: :frowning:

Spróbuj włączyc wyświetlanie ukrytych plików w Panel sterowania—>Opcje folderów—>zakładka widok—>zaznacz opcje Pokaż ukryte pliki i foldery.

spróbuj przenieść go do jakiegoś folderu i usunąć ten do którego go przeniosłeś

To nic nie da Bo to nie jest Ukryty folder tylko niewidzialny. Można na niego kliknąc tylko tyle że nie ma nazwy i ikonki.

faktycznie się nie da

Spróbuj kliknąć na ten nie widoczny folder wciśnij F2 i wpisz jakąś inną nazwę (jak sie da).

Nie da sie. Wpisuję nazwe a po kliknięciu enter ona znika :smiley:

Dzieje się tak ponieważ nazwa pliku jest zarezerwowana w obszarze nazw systemu Win32

Dlatego usunięcie pliku może być niemożliwe.

Należy zmienić nazwę pliku z pomocą programu działającego w systemie innym niż Windows

lub skorzystać z programu z poza systemu - takim programem jest DirectoryFixer do pobrania

http://www.somacon.com/p132.php <- strona www

http://www.somacon.com/p149.php <- bezpośredni link

Program jest obsługiwany z linii komend.

Należy go rozpakować do folderu C:\WINDOWS\system32 lub do innego katalogu i uruchomić przez cmd

directoryfixer ścieżka dostępu do katalogu z plikami których nazwy są do poprawienia

Program przed zmianą nazw wyświetli zapytanie

****WARNING****

This program will rename ALL the files in /ścieżka do katalogu/

This action is irreversible.

Type YES in all capitals and then press enter to continue.

Press CTRL+C to exit.

Należy wpisać YES i nacisnąć Enter - program dokona zmiany nazwy/nazw na zgodne z Windows

i takie pliki już można usunąć.

Ja go wykasowałem bez tych powyższych zabiegów, zwykłe SHIFT+DEL działa (oczywiście w trybie admina)

A co do zmiany nazwy zwykłe “zmień nazwę” wystarczy :slight_smile: Nie wiem ludzie w czym wy macie problemy :shock:

rakko. A jakiego masz Windowsa ??

Bo ja mam Windowsa Viste i na nim mi się tak robi (na XP wszystko działało)

ejek

żebym ja umiał to zrobic, uruchomic pzrez CMD

Ehhh

Sorki, no spawdzałem to na xp, ale sprawdze na Vista, mój błąd :expressionless:

Sprawdziłem i… wygląda na to że standardowy sposób nie działa, ale sposób podany przez ejek u mnie zadziałał.

Kurde nie umiem tego zrobic. Jak to uruchomic przez to cmd.

Tryb tekstowy jest Tobie obcy… to może lepiej inaczej, tak…

żebyś nie wyrządził jakiś szkód nieopacznie wydaną komendą…

Zainstaluj demo TuneUp Utilities 2008

http://dobreprogramy.pl/index.php?dz=2&id=2499&TuneUp+Utilities+2008+7.0.7992

A następnie kliknij prawym przyciskiem myszy na katalogu który nie ma nazwy…

I wybierz z podręcznego menu pozycję " TuneUp Shredder"

Po usunięciu tego katalogu, możesz odinstalować TuneUp Utilities 2008

Wszystko super, program super tylko folderu nie chce usunąc.

Usuwa, a potemn pokazuje się błąd że nie można usunąc bo folder jest połączony z jakimś innym plikiem na dysku lub w sieci i zebym sprawdził połączenie z netem - jakoś tak

przy drugiej próbie pokazało się SUCCES ale i tak folder nie zniknął :confused:

A próbowałeś programu unlocker ? http://dobreprogramy.pl/index.php?dz=2&id=1571&Unlocker+1.8.5. Jak też nie zadziała to zabij ten folder z linux live CD i po kłopocie :slight_smile:

Dobra Unlocker tez nie działa:

Brak uprawnień Do Debugowania się pokazuje.

Pozostaje sprubowac tym Linuxem :smiley:

A tak na marginesie to robisz to jako normalny user czy jako Admin, bo w trybie normalnym ja też dostawałem “dziwne” komunikaty systemowe. I jeszcze jedno sprawdzałeś czy w trybie awaryjnym też sie nie da usunąć ???

Nawet nie wiem. Moje konto jest Konto administratora więc chyba jako admin. W awaryjnym tez prubowalem to samo. A tak na amrginesie Viste mam od nie dawna i Troche Nie zabardzo jestem oblegany w tych całych “zabezpieczeniach” i “upoważnieniach”. W ogóle w tym Systemie za dużo tych rożnych Kounikatów jest :confused: