Usuwanie niewidzialnego Folderu

(baciany) #1

Zrobiłem sobie na pulpicie niewidzialny folder* i nie moge go usunąc. Klikam usun i nic, przesuwam do kosza i nic, nawet w trybie awaryjny probowałem i nic :evil: :evil: :evil:

Czy ktoś wie jak usunąc taki folder

*aby zrobic taki folder tworzymy normalnu folder, klikamy zmien nazwe i tzremając wciśnięty lewy alt na klawiatuzre numerycznej piszemy 0160 a następnie puszczamy alt i naciskamy Enter, Potem zmień ikonę i wybieramy Pustą ikonę i jest folder. TYLKO JAK GO ZLIKWIDOWAC ALBO ZROBIC ŻEBY ZNOWU MIAŁ NAZWĘ BO SIE NIE DA :evil: :evil: :frowning:

(Longhorn2009) #2

Spróbuj włączyc wyświetlanie ukrytych plików w Panel sterowania--->Opcje folderów--->zakładka widok--->zaznacz opcje Pokaż ukryte pliki i foldery.

(Kubakuderski) #3

spróbuj przenieść go do jakiegoś folderu i usunąć ten do którego go przeniosłeś

(baciany) #4

To nic nie da Bo to nie jest Ukryty folder tylko niewidzialny. Można na niego kliknąc tylko tyle że nie ma nazwy i ikonki.

(Kubakuderski) #5

faktycznie się nie da

(Longhorn2009) #6

Spróbuj kliknąć na ten nie widoczny folder wciśnij F2 i wpisz jakąś inną nazwę (jak sie da).

(baciany) #7

Nie da sie. Wpisuję nazwe a po kliknięciu enter ona znika :smiley:

(Wojtus) #8

Dzieje się tak ponieważ nazwa pliku jest zarezerwowana w obszarze nazw systemu Win32

Dlatego usunięcie pliku może być niemożliwe.

Należy zmienić nazwę pliku z pomocą programu działającego w systemie innym niż Windows

lub skorzystać z programu z poza systemu - takim programem jest DirectoryFixer do pobrania

http://www.somacon.com/p132.php <- strona www

http://www.somacon.com/p149.php <- bezpośredni link

Program jest obsługiwany z linii komend.

Należy go rozpakować do folderu C:\WINDOWS\system32 lub do innego katalogu i uruchomić przez cmd

directoryfixer ścieżka dostępu do katalogu z plikami których nazwy są do poprawienia

Program przed zmianą nazw wyświetli zapytanie

****WARNING****

This program will rename ALL the files in /ścieżka do katalogu/

This action is irreversible.

Type YES in all capitals and then press enter to continue.

Press CTRL+C to exit.

Należy wpisać YES i nacisnąć Enter - program dokona zmiany nazwy/nazw na zgodne z Windows

i takie pliki już można usunąć.

(Kolmar) #9

Ja go wykasowałem bez tych powyższych zabiegów, zwykłe SHIFT+DEL działa (oczywiście w trybie admina)

(Kolmar) #10

A co do zmiany nazwy zwykłe "zmień nazwę" wystarczy :slight_smile: Nie wiem ludzie w czym wy macie problemy :shock:

(baciany) #11

rakko. A jakiego masz Windowsa ??

Bo ja mam Windowsa Viste i na nim mi się tak robi (na XP wszystko działało)

ejek

żebym ja umiał to zrobic, uruchomic pzrez CMD

Ehhh

(Kolmar) #12

Sorki, no spawdzałem to na xp, ale sprawdze na Vista, mój błąd :expressionless:

(Kolmar) #13

Sprawdziłem i... wygląda na to że standardowy sposób nie działa, ale sposób podany przez ejek u mnie zadziałał.

(baciany) #14

Kurde nie umiem tego zrobic. Jak to uruchomic przez to cmd.

(Wojtus) #15

Tryb tekstowy jest Tobie obcy... to może lepiej inaczej, tak..

żebyś nie wyrządził jakiś szkód nieopacznie wydaną komendą...

Zainstaluj demo TuneUp Utilities 2008

http://dobreprogramy.pl/index.php?dz=2&id=2499&TuneUp+Utilities+2008+7.0.7992

A następnie kliknij prawym przyciskiem myszy na katalogu który nie ma nazwy...

I wybierz z podręcznego menu pozycję " TuneUp Shredder"

Po usunięciu tego katalogu, możesz odinstalować TuneUp Utilities 2008

(baciany) #16

Wszystko super, program super tylko folderu nie chce usunąc.

Usuwa, a potemn pokazuje się błąd że nie można usunąc bo folder jest połączony z jakimś innym plikiem na dysku lub w sieci i zebym sprawdził połączenie z netem - jakoś tak

przy drugiej próbie pokazało się SUCCES ale i tak folder nie zniknął :confused:

(Kolmar) #17

A próbowałeś programu unlocker ? http://dobreprogramy.pl/index.php?dz=2&id=1571&Unlocker+1.8.5. Jak też nie zadziała to zabij ten folder z linux live CD i po kłopocie :slight_smile:

(baciany) #18

Dobra Unlocker tez nie działa:

Brak uprawnień Do Debugowania się pokazuje.

Pozostaje sprubowac tym Linuxem :smiley:

(Kolmar) #19

A tak na marginesie to robisz to jako normalny user czy jako Admin, bo w trybie normalnym ja też dostawałem "dziwne" komunikaty systemowe. I jeszcze jedno sprawdzałeś czy w trybie awaryjnym też sie nie da usunąć ???

(baciany) #20

Nawet nie wiem. Moje konto jest Konto administratora więc chyba jako admin. W awaryjnym tez prubowalem to samo. A tak na amrginesie Viste mam od nie dawna i Troche Nie zabardzo jestem oblegany w tych całych "zabezpieczeniach" i "upoważnieniach". W ogóle w tym Systemie za dużo tych rożnych Kounikatów jest :confused: