Usuwanie oprogramowania od Samsunga

Hej, witam.

Od niedawna jestem posiadaczem ultrabooka od Samsunga z Windows 8. Mam problem z ładowaniem stron internetowych niezależnie od używanej przeglądarki. Czasem muszę odświeżać stronę kilka razy, żeby wczytała się w całości. Grzebiąc po forach zauważyłem, że to częsty problem posiadaczy sprzętu tej firmy w zestawie z Win8. Gdzieś jednak wyczytałem, że pomóc może usunięcie Samsung Support Center. Pytanie laika (czyli moje:P) - czy to w 100% bezpieczne? A jeśli tak, to może warto też pozbyć się innych aplikacji (wszystkich?) Samsunga ze swojego komputera?

Pozdrawiam

Jak najbardziej bezpieczne, ale niektóre programy są dosyć przydatne, a niektóre wymagane do działania pewnych klawiszy. W moim Samsungu zostawiłem tylko BatteryLifeExtender, który podobno pomaga przedłużyć żywotność baterii, i Easy Display Manager, bez którego nie działają klawisze od zmiany jasności ekranu.

Hm, dzięki:) Nie chcę za dużo wymagać, ale czy mógłbyś tak samo, jak te dwa - jednym zdaniem - opisać resztę? Byłbym meeega wdzięczny:)

Jako, że usunąłem wszystko zaraz po pierwszym uruchomieniu laptopa, to użyję opisów znalezionych w Internecie. Nie wiem tylko które z tych programów są w Twoim ultrabooku.

Recovery Solution - tworzenie i przywracanie kopii zapasowych systemu

Samsung Support Center - aplikacja do zarządzania laptopem, rozwiązywania problemów oraz zwiększania wydajności. Oferuje szereg narzędzi do rozwiązywania typowych problemów z komputerem, poprawy wydajności systemu, optymalizacji i aktualizacji oprogramowania oraz sterowników.

Battery Life Extender - ustawia maksymalną pojemność baterii na 80%, co pomaga przedłużyć jej żywotność jeśli laptop jest często podłączony do gniazdka elektrycznego

Easy Battery Manager - służy do zmian profili zasilania, ale to Windows sam potrafi

Easy Content Share - aplikacja do przeglądania zdjęć, filmów i muzyki z komputera na ekranie telewizora (zdaje się, że bezprzewodowo)

Easy File Share - służy do połączenia 2 komputerów bez potrzeby konfiguracji sieci

Easy Network Manager - do zarządzania i konfigurowania sieci

Easy Display Manager - obsługuje dodatkowe kombinacje klawiszy z Fn (jak zmiana jasności ekranu) i wyświetla powiadomienia np. przy zmianie głośności

Easy SpeedUp Manager - narzędzie pozwalające na poprawienie szybkość i wydajność danego programu poprzez przypisanie mu maksymalnych zasobów mocy obliczeniowej. Do dyspozycji mamy trzy tryby: silent mode - ogranicza wydajność i hałas laptopa wydłużając czas pracy na baterii, normal mode - laptop pracuje normalnie, Speed Up mode - aktywuje maksymalną wydajność, zasoby mocy obliczeniowej przydzielane są do aktualnie aktywnego programu z priorytetem maksymalnej wydajności. Jeśli nie działa żaden program, dostępny jest tylko silent i normal mode.

Easy Migration - aplikacja, która pozwolą nam na łatwe przeniesienie danych, informacji oraz ustawień między komputerami.

Samsung Fast Start - aplikacja pozwalająca na zamknięcie pokrywy i zapisanie całej naszej pracy i konfiguracji systemu na dysku twardym i w pamięci komputera, a następnie przejście w tryb uśpienia. By uruchomić laptopa wystarczy otworzyć pokrywę, a on będzie gotowy do pracy w zaledwie trzy sekundy.

Samsung AnyWeb Print – aplikacja stworzona z myślą o umieszczaniu informacji pobranych z Internetu na jednej stronie do druku, umożliwia personalizację i uproszczenie zadań drukowania, bez marnowania czasu i papieru, jak to często ma miejsce przy drukowaniu tego rodzaju zawartości.

Samsung Universal Print Driver - umożliwia drukowanie z dowolnego urządzenia Samsung bez konieczności instalowania sterownika drukarki. Jest ono również kompatybilne z dowolnymi drukarkami lub wielofunkcyjnymi urządzeniami, które wykorzystują języki PCL6 lub PostScript

Samsung Universal Scan Driver – tak jak wyżej, z tym że ma to zastosowanie w przypadku skanerów.

Samsung Printer Live Update – oprogramowanie służące do aktualizacji obsługiwanych drukarek.

SAMSUNG Update Plus - aktualizuje oprogramowanie i sterowniki Samsunga

Jak coś pominąłem to poszukaj swojego ultrabooka na stronie pomocy Samsunga i poczytaj opisy programów. I rada na przyszłość - wystarczy wpisać nazwę programu w Google.

1 polubienie

Dzięki, tego szukałem. A z niektórymi programami w Google był problem.