Usuwanie plików przez konsole odzyskiwania

Witam

Mam pytanie dotyczące usuwania plików przez konsole odzyskiwania, gdyż nie mogę przejść np. do C:\progra~1, C:\docume~1 następuje odmowa dostęp, i czy jest możliwość usuwania plików przez konsole odzyskiwania???

Nie wejdziesz gdyż jest to zablokowane. Można to jednak obejść.

Jak pamiętam to będzie tak:

Wchodzisz w menu start>uruchom>secpol.msc>zasady lokalne>opcje zabezpieczeń>i klikasz dwukrotnie na: “Konsola odzyskiwania:zezwalaj na kopiowanie na dyskietke… coś tam coś tam” teraz dajesz “włączony” i po sprawie :smiley:

W Konsoli Odzyskiwania zrobisz to komendą

Delete lub Del : Kasuje jeden lub więcej plików.

Więcej przeczytasz tu:

http://www.searchengines.pl/phpbb203/in … opic=14270

Ale jak masz wyjątkowo nieusuwalny plik wraz z brakiem dostępu, to mimo wszystko proponuję program CoopyLock - bo z poziomu Konsoli tego nie usuniesz! :slight_smile:

http://noeld.com/programs.asp?cat=misc#CopyLock

nie mogę nadal wejsc do folderów C:\progra~1, C:\docume~1

Witam,

i porada podana przez Waterproof nie działa?

Szczególnie rozdział pod tytułem Limitacje Konsoli i ich obchodzenie?

Zrobiłeś to co napisałem??

To ma odblokować dostęp min.do powyższych.

Właśnie to jest najlepsze, że Kamaa nie powinien mieć problemu z dostępem do tych plików i uciekać się do sztuczek z obejściem tegoż, czyli to, co jest w rozdziale Limitacje Konsoli i ich obchodzenie (zresztą sam jedną z rad podałeś) - bo jego pliki znajdują się w głównym katalogu C.

Ja mam wrażenie, że te pliki są śmierdzące i dlatego nie reagują. Zresztą świadczy o tym sam już zapis tych plików, trochę dziwaczny - bo brak dalszego ciągu normalnie występującej ścieżki…

robie tak jak opisuje Waterproof i nie moge przejsc na inne foldery a przy atrybucie folderu jest litera d

Raczej duże D - czyli atrybut D - katalog (po prostu i tylko tyle). :slight_smile:

Jak się już tak uparłeś przy tej konsoli, to spróbuj teraz kolejno użyć komend rd lub rmdir. Może któraś z nich zaskoczy… :roll:

A jak nie - to lepiej żebyś sobie jednak dał spokój z tą konsolą (po co utrudniać sobie życie) i skasował to CoopyLock’iem, albo nawet i zwykłym Total Commanderem - też bardzo ładnie się usuwa z jego poziomu i to właśnie rzeczy z brakiem dostępu.

tylko moge przechodzic na dyski oraz do Folderu Windows a pozostałe foldery na dysku sa nie dostepne,Odmowa dostepu

Wierzę na słowo, że zapobiegawczo stosujesz tzw. obchodzenie limitacji konsoli ( tam są dwie metody!!

Powiem Ci, że choć z racji systemu nie bawię się Konsolą Odzyskiwania - to tak ją już zdążyłam poznać - że w środku snu Ci wyrecytuję wszystkie kruczki z nią związane + komendy i ich zastosowanie. I naprawdę nie widzę tam nic takiego, co by tłumaczyło Twoje dalsze problemy…

No i podstawowe pytanie!

A czy jesteś w ogóle na tzw. prawach administratora? :stuck_out_tongue:

I powtórzę się po raz enty, ale czy musisz naprawdę usuwać te pliki przez Konsolę? :mrgreen:

Update (po namyśle) :lol:

Ponieważ te foldery mi się jednak nie podobają (wyłuszczyłam to wcześniej dlaczego) - zapodaj tu log z Hijack’a! :slight_smile:

Nie chcę być złym prorokiem (a może i w tej sytuacji dobrym), ale nawet już widzę wpisy z tymi folderami do usunięcia w pewnych miejscach! :stuck_out_tongue:

Czy uważasz Waterproof ze z konsoli odzyskiwania, nie można czynić takich cudów jak z pod DOS-a mowie o usuwaniu, edytowaniu kopiowaniu itd.???

Czemu nie czytasz ze zrozumieniem Kamaa?? Jest to możliwe,a wszystko masz opisane wyżej.Również prawdopodobną przyczyne problemu.

To moj LOG, uwazam ze jest oki

Logfile of HijackThis v1.99.0

Scan saved at 12:31:27, on 2005-01-11

Platform: Windows XP (WinNT 5.01.2600)

MSIE: Internet Explorer v6.00 (6.00.2600.0000)

Running processes:

C:\WINDOWS\System32\smss.exe

C:\WINDOWS\system32\winlogon.exe

C:\WINDOWS\system32\services.exe

C:\WINDOWS\system32\lsass.exe

C:\WINDOWS\system32\svchost.exe

C:\WINDOWS\System32\svchost.exe

C:\WINDOWS\Explorer.EXE

C:\WINDOWS\system32\spoolsv.exe

C:\WINDOWS\system32\ZoneLabs\vsmon.exe

C:\Program Files\Zone Labs\ZoneAlarm\zlclient.exe

C:\Program Files\CyberLink\PowerDVD\PDVDServ.exe

C:\Program Files\Winamp\winamp.exe

C:\Program Files\Internet Explorer\IEXPLORE.EXE

C:\PROGRA~1\MOZILL~1\FIREFOX.EXE

C:\Program Files\Microsoft Office\Office10\WINWORD.EXE

C:\Documents and Settings\szczurek\Menu Start\Programy\Deltree\HijackThis.exe

R0 - HKCU\Software\Microsoft\Internet Explorer\Main,Start Page = http://www.wp.pl/

R0 - HKCU\Software\Microsoft\Internet Explorer\Toolbar,LinksFolderName = Łącza

O2 - BHO: (no name) - {53707962-6F74-2D53-2644-206D7942484F} - C:\PROGRA~1\SPYBOT~1\SDHelper.dll

O3 - Toolbar: &Radio - {8E718888-423F-11D2-876E-00A0C9082467} - C:\WINDOWS\System32\msdxm.ocx

O4 - HKLM…\Run: [Zone Labs Client] “C:\Program Files\Zone Labs\ZoneAlarm\zlclient.exe”

O4 - HKLM…\Run: [RemoteControl] “C:\Program Files\CyberLink\PowerDVD\PDVDServ.exe”

O8 - Extra context menu item: E&ksport do programu Microsoft Excel - res://C:\PROGRA~1\MICROS~2\Office10\EXCEL.EXE/3000

O16 - DPF: {E7544C6C-CFD6-43EA-B4E9-360CEE20BDF7} (MainControl Class) - http://skaner.mks.com.pl/SkanerOnline.cab

O17 - HKLM\System\CCS\Services\Tcpip…{C78D0F6A-0160-4C4B-95FE-21B5B71C286D}: NameServer = 193.110.120.5

O23 - Service: TrueVector Internet Monitor - Zone Labs Inc. - C:\WINDOWS\system32\ZoneLabs\vsmon.exe

Log czyściutki.

Powiedz mi Waterproof, w jakich przypadkach nie można usuwać poprzez konsole???