Usuwanie plików przez konsole odzyskiwania

(Tomek Zamlynny) #1

Witam

Mam pytanie dotyczące usuwania plików przez konsole odzyskiwania, gdyż nie mogę przejść np. do C:\progra~1, C:\docume~1 następuje odmowa dostęp, i czy jest możliwość usuwania plików przez konsole odzyskiwania???

(Damian) #2

Nie wejdziesz gdyż jest to zablokowane. Można to jednak obejść.

Jak pamiętam to będzie tak:

Wchodzisz w menu start>uruchom>secpol.msc>zasady lokalne>opcje zabezpieczeń>i klikasz dwukrotnie na: "Konsola odzyskiwania:zezwalaj na kopiowanie na dyskietke... coś tam coś tam" teraz dajesz "włączony" i po sprawie :smiley:

(Marsmo) #3

W Konsoli Odzyskiwania zrobisz to komendą

Delete lub Del : Kasuje jeden lub więcej plików.

Więcej przeczytasz tu:

http://www.searchengines.pl/phpbb203/in ... opic=14270

Ale jak masz wyjątkowo nieusuwalny plik wraz z brakiem dostępu, to mimo wszystko proponuję program CoopyLock - bo z poziomu Konsoli tego nie usuniesz! :slight_smile:

http://noeld.com/programs.asp?cat=misc#CopyLock

(Tomek Zamlynny) #4

nie mogę nadal wejsc do folderów C:\progra~1, C:\docume~1

(Maniooo666) #5

Witam,

i porada podana przez Waterproof nie działa?

Szczególnie rozdział pod tytułem Limitacje Konsoli i ich obchodzenie?

(Damian) #6

Zrobiłeś to co napisałem??

To ma odblokować dostęp min.do powyższych.

(Marsmo) #7

Właśnie to jest najlepsze, że Kamaa nie powinien mieć problemu z dostępem do tych plików i uciekać się do sztuczek z obejściem tegoż, czyli to, co jest w rozdziale Limitacje Konsoli i ich obchodzenie (zresztą sam jedną z rad podałeś) - bo jego pliki znajdują się w głównym katalogu C.

Ja mam wrażenie, że te pliki są śmierdzące i dlatego nie reagują. Zresztą świadczy o tym sam już zapis tych plików, trochę dziwaczny - bo brak dalszego ciągu normalnie występującej ścieżki...

(Tomek Zamlynny) #8

robie tak jak opisuje Waterproof i nie moge przejsc na inne foldery a przy atrybucie folderu jest litera d

(Marsmo) #9

Raczej duże D - czyli atrybut D - katalog (po prostu i tylko tyle). :slight_smile:

Jak się już tak uparłeś przy tej konsoli, to spróbuj teraz kolejno użyć komend rd lub rmdir. Może któraś z nich zaskoczy... :roll:

A jak nie - to lepiej żebyś sobie jednak dał spokój z tą konsolą (po co utrudniać sobie życie) i skasował to CoopyLock'iem, albo nawet i zwykłym Total Commanderem - też bardzo ładnie się usuwa z jego poziomu i to właśnie rzeczy z brakiem dostępu.

(Tomek Zamlynny) #10

tylko moge przechodzic na dyski oraz do Folderu Windows a pozostałe foldery na dysku sa nie dostepne,Odmowa dostepu

(Marsmo) #11

Wierzę na słowo, że zapobiegawczo stosujesz tzw. obchodzenie limitacji konsoli ( tam są dwie metody!!

Powiem Ci, że choć z racji systemu nie bawię się Konsolą Odzyskiwania - to tak ją już zdążyłam poznać - że w środku snu Ci wyrecytuję wszystkie kruczki z nią związane + komendy i ich zastosowanie. I naprawdę nie widzę tam nic takiego, co by tłumaczyło Twoje dalsze problemy...

No i podstawowe pytanie!

A czy jesteś w ogóle na tzw. prawach administratora? :stuck_out_tongue:

I powtórzę się po raz enty, ale czy musisz naprawdę usuwać te pliki przez Konsolę? :mrgreen:

Update (po namyśle) :lol:

Ponieważ te foldery mi się jednak nie podobają (wyłuszczyłam to wcześniej dlaczego) - zapodaj tu log z Hijack'a! :slight_smile:

Nie chcę być złym prorokiem (a może i w tej sytuacji dobrym), ale nawet już widzę wpisy z tymi folderami do usunięcia w pewnych miejscach! :stuck_out_tongue:

(Tomek Zamlynny) #12

Czy uważasz Waterproof ze z konsoli odzyskiwania, nie można czynić takich cudów jak z pod DOS-a mowie o usuwaniu, edytowaniu kopiowaniu itd.???

(Damian) #13

Czemu nie czytasz ze zrozumieniem Kamaa?? Jest to możliwe,a wszystko masz opisane wyżej.Również prawdopodobną przyczyne problemu.

(Tomek Zamlynny) #14

To moj LOG, uwazam ze jest oki

Logfile of HijackThis v1.99.0

Scan saved at 12:31:27, on 2005-01-11

Platform: Windows XP (WinNT 5.01.2600)

MSIE: Internet Explorer v6.00 (6.00.2600.0000)

Running processes:

C:\WINDOWS\System32\smss.exe

C:\WINDOWS\system32\winlogon.exe

C:\WINDOWS\system32\services.exe

C:\WINDOWS\system32\lsass.exe

C:\WINDOWS\system32\svchost.exe

C:\WINDOWS\System32\svchost.exe

C:\WINDOWS\Explorer.EXE

C:\WINDOWS\system32\spoolsv.exe

C:\WINDOWS\system32\ZoneLabs\vsmon.exe

C:\Program Files\Zone Labs\ZoneAlarm\zlclient.exe

C:\Program Files\CyberLink\PowerDVD\PDVDServ.exe

C:\Program Files\Winamp\winamp.exe

C:\Program Files\Internet Explorer\IEXPLORE.EXE

C:\PROGRA~1\MOZILL~1\FIREFOX.EXE

C:\Program Files\Microsoft Office\Office10\WINWORD.EXE

C:\Documents and Settings\szczurek\Menu Start\Programy\Deltree\HijackThis.exe

R0 - HKCU\Software\Microsoft\Internet Explorer\Main,Start Page = http://www.wp.pl/

R0 - HKCU\Software\Microsoft\Internet Explorer\Toolbar,LinksFolderName = Łącza

O2 - BHO: (no name) - {53707962-6F74-2D53-2644-206D7942484F} - C:\PROGRA~1\SPYBOT~1\SDHelper.dll

O3 - Toolbar: &Radio - {8E718888-423F-11D2-876E-00A0C9082467} - C:\WINDOWS\System32\msdxm.ocx

O4 - HKLM..\Run: [Zone Labs Client] "C:\Program Files\Zone Labs\ZoneAlarm\zlclient.exe"

O4 - HKLM..\Run: [RemoteControl] "C:\Program Files\CyberLink\PowerDVD\PDVDServ.exe"

O8 - Extra context menu item: E&ksport do programu Microsoft Excel - res://C:\PROGRA~1\MICROS~2\Office10\EXCEL.EXE/3000

O16 - DPF: {E7544C6C-CFD6-43EA-B4E9-360CEE20BDF7} (MainControl Class) - http://skaner.mks.com.pl/SkanerOnline.cab

O17 - HKLM\System\CCS\Services\Tcpip..{C78D0F6A-0160-4C4B-95FE-21B5B71C286D}: NameServer = 193.110.120.5

O23 - Service: TrueVector Internet Monitor - Zone Labs Inc. - C:\WINDOWS\system32\ZoneLabs\vsmon.exe

(Damian) #15

Log czyściutki.

(Tomek Zamlynny) #16

Powiedz mi Waterproof, w jakich przypadkach nie można usuwać poprzez konsole???