Usuwanie plików z CD-RW

Witam!

jakiego programu, dostepnego na wortalu, moge uzywac do usuwania plikow z dyskow CD-RW?

z gory dziekuje za odpowiedz

nero ma opcje kasuj dysk cd-rw tu masz link http://www.dobreprogramy.pl/index.php?dz=2&t=37&id=514 albo inny program do nagrywania :slight_smile:

a potem ponownie bede mogla nagrac cos na plytke?

tak bo to jest płyta wielokrotnego uzytku :lol: jak by była oznaczona CD-R to by była jednokrotnego uzytku a CD-RW są wielokrotnego uzytku (nagrywasz kasyjeesz i tak w kółko)

a jak chcesz uzywac plyty RW (tez DVDRW) jako takiej duzej dyskietki to sformatuj ja za pomoca InCD do formatu UDF… musisz miec w systemie Nero Burning Rom zeby moc uzywac InCD.

link do InCD i programu do odczytu takich plyt na komputerze gdzie InCD nie jest zainstalowany

ftp://ftp5.nero.com/software/InCD/

plyte sformatowana do UDF mozna nagrywac nawet z poziomu windowsa… mozna tez bez problemu kasowac pliki pojedynczo… nie trzeba formatowac ponownie calego krazka zeby odzyskac miejsce na plycie.

qrka! gubie sie w tym ;/ juz nie wiem, czy nie umiem obslugiwac programu (do tej pory mialam B’s CLIP i przed formatowaniem kompa udawalo mi sie z niego korzystac) czy moze rozwalilam plytke i dlatego nic mi nie wychodzi ;/

Zależy jeszcze jakiej jakości to jest płyta,przy tanich płytach,rzeczywiście rzeczywistość ma niewiele wspólnego z napisami na płycie,albo nagrałeś ją 1000 razy ? :D,a jakiej firmy używasz płytkę ?

Jeśli już to nagrał :wink:

Skasuj płytkę i wtedy spróbuj coś na niej wypalić.

Zrób jednak pełne kasowanie (nie szybkie)

najlepiej kasować programem ALKOHOL 120% jest tu http://www.dobreprogramy.pl/index.php?dz=2&id=435&t=37 i polecam formatowanie PEŁNE (wolne) wtedy wiadomo że płyta jest dobrze sformatowana (tak samo z twardym dyskiem) :smiley:

robie pelne kasowanie i nic z tego ;/ kiedy chce zapisac jakis plik na wykasowanej plytce pokazuje sie komunikat, ze nie ma dysku z stacji. huh!

boje sie probowac na nowej plytce, bo jeszcze ja rozwale ;/

a próbowałaś na innym kompie jak będzie to samo to płyta jest zepsuta i trzeba wziąść nową spróbuj jeszcze ALKOHOLEM 120% link w poście wyżej :wink:

sciagam alkohol :wink: zobaczymy czy cos mi z tego wyjdzie. zastanawiam sie, czy gdzies w systemie nie powinnam czegos zmienic (jakiegos ustawienia), ale na tym tez sie nie znam ;/

Złączono Posta : 06.09.2005 (Wto) 14:56

wyczyscilam alkoholem hihihi. wczesniej wyczyszczona przy pomocy innych programow plytka miala dziwna ikonke teraz wrocila prawidlowa - czyli obrazek plyty :slight_smile: ale nie potrafie nagrac pliku przy pomocy alkoholu ;/ a kiedy “standardowo” w windowsie wysylam plik do plyty i potem chce ten plik zapisac wyskakuje mi komunikat, ze “w stacji dyskow nie ma nosnika” ;/ buuuuu

nagraj nerem jak znowu wyskoczy to znaczy że płyta jest popsuta i trza nową kupić :frowning:

Prawie każdy do nagrywania płyt cd-rw. Jak sama nazwa wskazuje płyta wielkokrotnego zapisu.Nero, Alcohol120%, clone cd/dvd itd.

Jak masz Win XP to możesz kasować bez żadnego specjalnego programu :wink: .nagrywać tak samo bez dodatkowego programu.

ze nagrywac moge to wiem, bo juz kiedys to robilam, ale z tego co pamietam nie moglam sobie poradzic z kasowaniem ;/ powinnam po prostu zaznaczyc plik i zrobic ‘usun’?

Złączono Posta : 14.09.2005 (Sro) 11:17

witam ponownie!

okazuje sie, ze nie moge nagrac zadnej plyty przy pomocy zadnego programu ;/

wyskakuje mi komunikat, ze w stacji nie ma nosnika cd. ale z odtwarzaniem plytek nie mam problemow.

czy jakis dobry czlowiek ma pomysl co moze dolegac mojemu komputerkowi?

z gory dziekuje