Usuwanie plików zabezpieczonych przez trustedinstaller - jak i czy jest to bezpieczne?

Witam,
Chciałbym usunąć pewien plik zabezpieczony przez trustedinstaller, ale natknąłem się na opinie, że to niebezpieczne i że system można przez to skopać, potrzebuję usunąć parę plików aby mój system działał poprawnie, często mam błąd 0xc000007b gdy chcę coś odpalić/zainstalować udało mi się to z programami 64 bit a z 32 bit nie dało rady, więc potrzebowałbym usunąć parę plików jak np ten image
abym mógł zainstalować Origin. Czy ktoś może się na tym zna i mógłby odpowiedzieć?

Jest to aplikacja windows 10 i uszkodzisz system, - pewne.
Możesz jednak się pobawić w usuwanie aplikacji za pomocą narzędzi systemowych. Poradnik:

Powodzenia :smiley:

1 polubienie

Dziękuję! Jakby coś nie poszło to lepiej mieć Windows 10 na pendrive żeby go zainstalować podczas rozruchu?

To jest składnik systemu windows. Odpowiedzialny za interfejs graficzy. Nie ruszaj tego.
Ten błąd nieraz wystepuje gdy chce sie uruchomić aplikacje 32 bit na systemie 64 bit.
Zreinstaluj ponownie NET Framework 3.5. i zobacz.
W rozwiązywaniu tego co masz wyszukaj w google błąd 0xc000007b.

1 polubienie

Okej postaram się, ale gdy szukałem w Google to znalazłem poradnik, w którym trzeba usunąć wszystkie pliki zaznaczone w CPU na czerwono w tym programie: http://www.dependencywalker.com/
Przesłać link do tego poradnika? Widziałem w komentarzach, że innym to pomagało.

Nie usuwa się plików systemowych. Nigdy. Po to sa zabezpieczone przez trustedinstaller.
Możesz sprawdzić czy pliki systemowe są ok przez polecenie z wiersza poleceń (administrator)
sfc /scannow

1 polubienie

@anon45813089 Przeinstalowałem NET Framework 3.5 i nadal wyskakuje ten błąd gdy uruchamiam instalator, masz jeszcze jakieś pomysły jak temu można zaradzić?

Zrób ten scannow.
Czytaj to

1 polubienie

Scannow wykonany, wszystko jest wg tego skanu okej, a co do usuwania w tym poradniku plików i podmieniania go pobranymi z internetu to jak mam system 32 i sysWOW64 to mam usunąć z obu katalogów i w obu podmienić?

Stop, czegoś nie rozumiem. Piszesz ze masz system 32 bit. To jakim cudem uruchomiłeś na nim aplikację 64 bit. To nie mozliwe. Można na 64 bitowym uruchomić program 32 bitowy. Odwrotnie nie.

Dowiedz się lepiej co usuwasz, bo tego pliku nie należy kasować. Jak przeszkadzają ci procesy telemetrii i Defendera, możesz je usunąć bez problemów. Użyj Unlocker (ikona z różdżką) i IObit unlocker

Ktoś sobie zakpił z ciebie, usuwanie tych plików doprowadzi do tego że Windows się nie podniesie.

Chodzi prawdopodobnie o folder C:\Windows\System32 w którym - o ironio - są pliki x64 :slight_smile: