Usuwanie pozostałości po aplikacji usuniętej standardowym deinstalatorem

Usunąłem kiedyś program, dawno chyba z 1,5 roku temu, ale drażni mnie to, że zostały po nim śmieci. Usunąłem preinstalowanego McAfee, standardowym Dodaj/Usuń. Liczyłem na to, że MCPR.exe usunie pozostałości po programie dlatego nie skorzystałem z Revo, ale tak na prawdę nie usunął niczego. W rejestrze systemowym są wpisy, które pozostały po McAfee. Nie chcę ich usuwać ręcznie, a CCleaner ich nie widzi. Spróbowałbym IOBitUninstaller, ale dla niego trzeba wskazać jakiś plik, który na dysku pozostał po programie, a nie zostały nic, jedynie w rejestrze. Można się tego jakoś pozbyć?

Skorzystaj z tego narzędzia:

Vit Registry Fix Free Edition

Nie podoba mi się ten program. Pobrałem testową pro w wersji portable. SmartScreen uznał za niebezpieczny, lecz mi to uruchomiłem go. Znalazł pełno wpisów, część nie wiem jakich, bo nie są podpisane, ale z McAfee nie ma niczego. CCleaner portable znalazł przynajmniej dwa wpisy.

To zainstaluj sobie, albo wypróbuj wersję portable http://www.dobreprogramy.pl/RegSeeker,Program,Windows,12055.html

Jest po polsku i w wyszukaj w rejestrze wpisujesz mcafee

001204.jpg

Ta nazwa nie odpowiada innym wpisom systemowym, więc po wyszukaniu wszystkiego mcafee wybierasz opcje na dole zaznaczenie wszystkiego i wybierasz akcję usuwania zaznaczonych pozycji. Program robi backup i zawsze można przywrócić w razie niepowodzeń. Tak samo regseeker potrafi znaleźć i usunąć setki wpisów w rejestrze modyfikujących ustawienia systemowe nawet po odinstalowaniu programu tuneup i innych.

Zamiast przeszukać Rejestr i usunąć klucze związane z programem to szukasz “kwadratowych jaj” . Lenistwo ?

SmartScreen ? Litości !

Szukam kwadratowych jaj. Przestałem usuwać klucze ręcznie w momencie gdy usunąłem kiedyś klucz nie zorientowawszy się , że na dysku pozostał plik do którego się on odnosi. Musiałem usuwać pozostały plik z LiveCD gdyż usunięcie menedżerem plików w systemie było w tym momencie niemożliwe. Boję się ręcznego usuwania plików tak samo jak aplikacji czyszczących rejestr dlatego po prostu odpalałem jest w wersji portable sprawdzając czy odnajdują interesujące mnie rzeczy. Nie mądruj się, jak nie masz nic pomocnego do napisania.

Fajna sprawa, ten znajduje jak trzeba. Dziękuję.

Mam jeszcze jedno pytanie. 3/4 wpisów usunął ten program, ale te 4 zostają i widzi je przy każdym skanowaniu. Chcę usunąć je ręcznie i czy w przypadku pierwszego wpisu mam usunąć tylko końcowy folder z wartością czy również te dwa nadrzędne czyli S-1-5-21-3637423930-3766198780-258257962-500\Queue.

http://www.imagebam.com/image/d080ee467097787

http://www.imagebam.com/image/9d1c8c467098804