Usuwanie profilu sieci w Windows 8/8.1

Witam, mam pytanie odnosnie usuwania profilu sieci w systemie Windows 8/8.1 a mianowicie czytałem artykuł odnośnie usuwania sieci bezprzewodowej i istnieje taka możliwość w wersji 8 jeżeli jesteśmy podłączeni do sieci lub przez odpowiednie komendy, akurat po zmianie hasła w routerze chciałem się na nowo połączyć, więc wtedy po usunięciu istnieje taka możliwość jak w przypadku pierwszego połączenia z siecią?

 

Kolejna sprawa jeżeli chodzi o połączenia przewodowe, a mianowicie mam teraz nowy adres od dostawcy Internetu i w Windows 8.1 mam chyba profil sieci: “Sieć 2” czy istnieje możliwość usunięcia starego już nie używanego profilu “Sieć 1” sieci przewodowej? Nigdzie niestety nie ma takich opcji w systemie.

Ad.1. W ustawieniach sieci jest opcja “zapomnij tą sieć”.

Ad.2. Mam tylko jedną sieć kablową, więc nie sprawdzałem, jutro w pracy połączę się po kablu i dam znać.

Kolego najedz myszką na dolny prawy róg ekranu kliknij na Ustawienia potem kliknij zmień ustawienia komputera

teraz po lewej wybierz sieć i po prawej do góry masz WIFI a pod spodem zarządzaj innymi sieciami wejdz tam i zapomnij co chcesz :slight_smile:

 

pozdrawiam. XENO