Usuwanie przeglądarki z wykorzystaniem jej plików

Witajcie, nie mogę usunąć IE 8 przez usuń/ dodaj programy. Kiedyś zrobilam to przez pliki z C\Windows, ale nie pamiętam jak, czyli które pliki trzeba znaleźć i uruchomić. .Czy Revo usunie mi IE 8?

System jak w podpisie.

Napisz jeszcze jaki system.W 7-ce np.usunąć się nie da ,a IE9-usuwasz poprzez zainstalowane aktualizacje.

System już wiem-spróbuj jak w 7-ce.

Pytanie tylko, czy zdajesz sobie sprawę z tego, że usuwanie IE z systemu to głupota? Sporo aplikacji korzysta z silnika webowego IE i po skasowaniu tej przeglądarki mogą one nie działać poprawnie.

Przykłady:

GG (na pewno w starszych wersjach, nie wiem jak w nowszych)

Winamp

Niektóre programy do fakturowania

Niektóre strony działają poprawnie tylko w IE (patrz przykład z polowaniem na motylki, jakie miało miejsce rok temu na Dobrych Programach).

Nie ma sensu usuwać IE, może być dowolna ilość przeglądarek i jedna z nich ustawiona jako domyślna.

Ok tylko powiedzcie mi dlaczego ściągając program z dobrych programów muszęwrocić nastone zprogramem aby bylo można ściągnąć programz vortalu i druga rzecz zamykam przeglądarkę (prawidłowo) póżniej uruchamiam przeglądarkę i mam komunikat , że została, żle zamknięta (przerwana). Skąd taki komunikat? Jak sobie z tym poradzić?

Nie do końca rozumiem, ale chyba chodzi o to, że licencje niektórych programów nie pozwalają na ich rozpowszechnianie “na własną rękę” i dopuszczają tylko pobieranie z serwera producenta.

Odinstalować przeglądarkę, przeczyścić rejestr CCleanerem, zainstalować przeglądarkę.

No to o tym piszę w temacie, tylko przeczytaj posty wyżej i powiiedz dlaczego tak mnie straszą.

Mam problem z odinstalowaniem przez panel sterowania, a wiem ,że można to zrobić z C: Windows tylko trzeba wiedzieć jaki plik uruchomić , a ja ich nie znam i nie chce nawywijać dlatego pytam.

Przede wszystkim nie usuwaj IE, bo to bez sensu.

A jakakolwiek inna aplikacja - usuwasz jej folder z C:\Program Files, możesz też z C:\Documents and Settings[users w wersjach powyżej XP]\nazwa_użytkownika\Dane aplikacji, jeśli chcesz się pozbyć danych zapisanych w programie (np. ustawienia przeglądarki). Po tym czyścisz rejestr np. CCleanerem, bo takie usunięcie aplikacji zostawi tam trochę bałaganu.

Ja nie chce usunąć IE 8 na zawsze, tylko chcre go usunąć i ponownie zainstalować ,bo dziala nie tak jak powinien tzn. nie tak jak kiedyś. kiedy bylam zadowolona z jego działania IE 8 nie pozwala ściagać programoow z DP, a FF robi to bez problemu. Kiedyś i IE 8 i FF robily to tak samo.

IE jest integralną częścią Windows i wypadałoby w tej sytuacji przeinstalować system, bo po prostu jest uszkodzony/zawirusowany/zasyfiony.

Jak słyszę dzwoniąc do pomocy technicznej “a próbował pan wyłączyć i włączyć ponownie?” to mnie krew zalewa. I po wpisach na blogu wnioskuję, że nie tylko mnie. A tymczasem widzę, że to pytanie jest efektem działań przeciętnego Kowalskiego. Co by było, gdyby twórcy oprogramowania postępowali tak samo? Dajmy na to takiego Marka Zuckerberga. Już widzę jak przy tworzeniu jakiejś nowej funkcji Facebooka mówi do swojego zespołu “Kurcze! coś działa nie tak jak powinno. Usuńmy całego Facebooka i napiszmy go jeszcze raz od nowa”.

Problem nie pojawił się sam i na pewno nie występował, gdy system był czysty niczym dziewica - niezbezczeszczony przez użytkownika.

Napisz:

  • od kiedy są takie objawy,

  • czy coś było robione na komputerze, co mogło spowodować takie problemy (a po przeczytaniu jakie masz okropne nawyki, jak usuwanie programów poprzez ordynarne usuwanie ich plików z dysku to wszystkiego można się spodziewać),

  • czy na innych przeglądarkach również występują takie problemy,

  • jakie masz zainstalowane programy,

  • co Ci siedzi w autostarcie,

  • czy miałaś jakąś infekcję wirusową systemu i jeśli tak, to jak została zwalczona.

Ale restart często pomaga, naprawdę. Poza tym co innego zrestartować komputer, czy nawet przeinstalować aplikację, a co innego przeinstalować integralny składnik systemu, co się sprowadza do reinstalacji całego systemu.

Windows+R -> msconfig -> zakładka bodajże Uruchamianie, ale głowy sobie nie dam uciąć, nie mam Windowsa

Odpowiedz na pytanie:

Instalowałaś coś, odinstalowywałaś, aktualizowałaś? Używałaś jakichś aplikacji typu “czyściciel komputera”?