Usuwanie rys z szybki wyswietlacej stacje(Tuner Yamaha Tx 930)

Witam. Czy jest jakiś sposób, aby usunąć rysy z szybki? Rysy nie sa tak bardzo duże, ale mi to przeszkadza

Możesz nakleić folię ochronną, taką jak na ekran smartfona. Wizualnie powinno pomóc.

Wolalbym te rysy usunąć, ale jak nie idzie to trzeba będzie zainwestować w folie

Osobiście średnio wierzę w cudowne pasty do przezroczystych elementów, za to spryciarze radzą użyć zwykłej pasty do zębów - nie zaszkodzi spróbować.

Na pewno nie zaszkodzi? Ekran niezmatowieje? Jak to nałożyc i co robić dalej w ogóle?

 

Jak nie masz w tym wprawy (polerowanie itd.) to odpuść, bo tylko pogorszysz.

Pasta do zębów podobno działa ale warto pamiętać że zęby są znacznie twardsze niż plastikowa szybka więc niektóre pasty mogłyby być zbyt “szorstkie”.

Polecam użyć pasty polerskiej, ona jest przeznaczona do polerowania i likwidowania lekkich zarysowań.

Oczywiście pasta polerska działa bardzo powoli i trzeba polerować cierpliwie aż do uzyskania żądanego efektu.

Jeśli zarysowania są głębsze to możesz użyć najpierw bardzo drobno ziarnistego papieru ściernego by wyrównać powierzchnię a potem pastą polerską nadać gładkość.

Ma to być pasta do plastiku !

Wokoło obklejasz dokładnie papierową taśmą malarską.

I bez nadgorliwości, kawałek starej flaneli i jak z kobietą, delikatnie ale długo :wink:

 

Jak nie masz wprawy to polecam próbować na czymś innym, np szybka z pudełka cd.

Może mi kolega wysłać link do tej pasty?

Taki przykładowy aby naświetlić co to ma być:

http://allegro.pl/pasta-polerska-do-plexi-plastiku-polerowanie-lamp-i4515820871.html

 

W przypadku takiego małego elementu można pokusić się znaleźć warsztat auto z usługami lakierniczymi, oni mają wprawę i doświadczenie, bo 60% reflektorów w autach jest plastikowa.

Mogą tam mieć w sprzedaży małe opakowania albo po prostu za 2 piwa dadzą trochę :wink:

 

Ale mogą służyć dobrą praktyczną poradą.

 

Nie polecam używać papieru ściernego, nawet o wartościach 2000-3000 bo jak ktoś niema wprawy to może pogorszyć (przetrzeć)

 

Dodatkowo warto zwrócić uwagę czy szybka jest w całości w 1 kolorze a nie tylko na zewnętrznej stronie napylone przyciemnienie.

 

Można też spróbować czy da się maskować delikatne rysy przecierając czymś tłustym, olej oliwa itp (nie dla dzieci bo mają dodatki). W ten sposób robi się sprzęt na sprzedaż aby ukryć utlenienie plastiku i ewentualne drobne ryski :wink:

Właśnie z pastą polerską uważałbym przy polerowaniu plexiglasu, jest on stosunkowa mało twardym materiałem. Niewłaściwie dobrana pasta może bardzo pogorszyć sprawę.    pasta do zębów nie"podobno", ale naprawdę działa.  W czasach “gdy jeszcze Ibisz był stary”, stosowało się właśnie pastę. Sęk w tym że w tych czasach pasty zawierały sporo(bodajże) wapnia, który był niezłym środkiem polerskim. Dziś past jest tyle przeróżnych że

Kubs94 będzie musiał sporo poeksperymentować nim odpowiednią dobierze(myślę że Google pomoże).  Co do reszty zgadzam się całkowicie, jest to zajęcie dla wędkarza, wskazana cierpliwość i wytrwałość.  Szybkę, jeżeli jest taka możliwość, najlepiej wyjąć z front panela, podczas polerowania często zmywać wodą i sprawdzać efekt.

No właśnie nie chciałem wyjmować szybki, nie chce tunera otwierać. Z tym olejem może było by dobre :wink:

Zasugeruję Ci jeszcze wizytę u lakiernika samochodowego. Oni polerują porysowane szyby reflektorów(ale nie szklane), najlepiej wiedzą jaką pastę do tego celu użyć.   Do takich celów fachowcy zawsze polecają spraną flanelę. Z drugiej strony dziś jest mnóstwo innych materiałów, microfaza i.t.d.  Wyjęcie szybki sugerowałem Ci bo wtedy masz najwygodniejszą pracę. Na szmatkę nakładasz troszkę pasty, rozcierasz ją i na to kładziesz szybkę.  Dalej metodycznie, tam i spowrotem pocierasz  nią po paście. Co pewien czas zmywasz szybkę wodą, sprawdzasz efekt i  działasz dalej aż do skutku. Jak wyżej kolega pisał, cierpliwie i delikatnie.

Podejrzewam że używają tej samej pasty polerskiej co do lakieru ale pewien nie jestem.

Sam robiłem mały eksperyment na takiej szybce z plexi od jakiegoś urządzenia z użyciem zwykłej lakierniczej pasty polerskiej i efekty były pozytywne choć  to był tylko eksperyment więc nie traciłem czasu na mozolne usuwanie rys a jedynie szybko sprawdziłem że powierzchnia się wygładzała.

Kubs94, na forum używamy polskich znaków (ż, ł, ć, ś, ą itp.). Proszę wyedytować swoje posty i poprawić co trzeba. Niezastosowanie się do prośby będzie skutkowało przeniesieniem tematu do śmietnika.

 

Z pastami polerskim jest tak samo jak z papierem ściernym, a ze 20 rodzajów grubości materiału ściernego.

Najstraszniejsze są te co sprzedają w marketach i sklepikach z materiałami malarskimi czy budowlanymi.

 

Dodatkowo w pastach jest stosowany różny materiał jako podkład (bazowy materiał do którego producent dodaje ścierniwo). Dlatego też pasty dzielą się na zastosowanie do różnych materiałów.

Oczywiście można stosować pastę opisaną do metalu na inny materiał ale trzeba testować bo może się okazać, że użyty przez producenta podkład może zacząć rozpuszczać plastik, to samo dotyczy polerowania powłok lakierniczych.

 

A aby nie było za łatwo to jeszcze rozróżnia się pasty uniwersalne, do polerek i do ręcznego polerowania. :stuck_out_tongue:

O Boże tyle tego.Nie wiem co zastosować

Zacznij od Pronto do kurzu.Jeśli to nie pomoże użyj najtańszej pasty do zębów na bazie kredy.

Jak my lubimy wszystko komplikować.

Kubs94 proponowałem Ci m.in. Google, zobacz pierwszy z brzegu opis:  http://www.elektroda.pl/rtvforum/topic21116.html   Jeżeli Ci nie wystarczy wpisz hasło: “Polerowanie plexiglasu” i studiuj.   Po co włazić przez okno, kiedy drzwi są otwarte.  

Automax wydaje się najlepszym rozwiązaniem. Wystarczy użyć tylko bawełnianej szmaty do polerowania