Usuwanie starych ikon z pasku zadań

Witajcie tak jak w temacie jak usunąć nieaktywne ikony a raczej wyczyścić całą historię, nie chodzi mi o opcję ukryj.


2018-01-10_20h21_58
Czyżby o to chodzi ?

Ccleaner >Cleaner> Windows> zaawansowane> pamięć podręczna obszaru powiadomień zaznaczyć i uruchom cleaner następnie reset eksploratora windows.

Super a jest opcja bez instalowania CClinera ? CMD albo REG

Jest.

1a. W tym celu należy otworzyć edytor rejestru (Start --> Uruchom --> Regedit) i przejść do klucza HKEY_CURRENT_USER\Software\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Explorer\TrayNotify.
Po prawej stronie edytora znajdują się wpisy IconStreams i PastIconStream,
które należy usunąć.

1b. Teraz zamykamy edytor rejestru i otwieramy menedżer
zadań (prawy klawisz myszy na pasku zadań lub kombinacja klawiszy
Ctrl+Alt+Del).
Tutaj należy przejść na zakładkę Procesy, odnaleźć
explorer.exe i zakończyć go. Teraz na zakładce aplikacje w menu Plik -->
Nowe zadanie trzeba wpisać explorer.exe, żeby znowu uruchomić powłokę
systemową. Po tej operacji lista “Elementy poprzednie” jest już czysta.

1 polubienie

o to chodziło ale okazuje się że jest inna ścieżka
HKEY_CURRENT_USER/Software/Classes/Local Settings/Software/Microsoft/Windows/CurrentVersion/TrayNotify :slight_smile:

tak czy siak dziękuję za pomoc

Odgrzebie kotleta… a moze ktos mi powiedziec czy jest mozliwosc i jak to zrobic aby usunac wpisy zaznaczone na ponizszym screenie… Dodam ze sa to programy ktore juz zostały odinstalowane… procedury z tego wątku nic nie zmieniły…

Cclaner i wybierz “Czyszczenie niestandardowe” następnie z lewej strony “zaawansowane” i za ptaszkuj “pamięć podręczna obszaru powiadomień” włącz czyszczenie i trzeba zresetować “explorer” i wszystkie stare usunięte.

1 polubienie

Super, tak zrobiłem i jest juz wszystko dobrze… dziekuje za podpowiedz :slight_smile: