Usuwanie starych kont AD

Mam kilka starych kont AD, chce je usunąć z folderu Użytkownicy żeby nie myliło się. Jestem na koncie Administratora (kont w AD już nie ma, pozostały same foldery) a nie mogę usunąć… jak sobie z tym poradzić?

Nie masz uprawnień na poziomie systemu plików (NTFS). Wejść na chwilę do folderu - dostaniesz pytanie o to, że nie masz dostępu i czy chcesz przejąć folder (uprawnienia). Druga metoda - zaznaczyć kilka folderów i przejąć na własność.

Tak robię, dodaje zaznaczam foldery i dodaje uprawnienia administratora i taki błąd mi zwraca przy usuwaniu 01%20PM

Zaawansowane ustawienia systemu > usuń konto. W ten sposób z automatu wywalasz profil i wpis w rejestrze.

1 polubienie

Jak się nie uda, to włącz jakąś płyte serwisową i to samo zrób.
Powinno działać.

No to już jakieś jaja, że do usunięcia folderu zalecasz liveCD :slight_smile:

2 polubienia

Hehe no tak wiadome, że nie da się usunąć folderu :smiley:

No to już jakieś jaja, że do usunięcia folderu zalecasz liveCD :slight_smile:

Hehe no są jaja xDDD

A więc tak, aby przejąć uprawnienia globalnego folderu należy jeszcze wejść do jednego folderu i będzie dużo folderów zapewne bądź mało z czego trzeba się cieszyć no i tam na pierwszy lepszy folder należy dać właściwości i zmienić czy dodać grupę admina w sensie aktualnego administratora kompa no i tam w właścicielu najpierw trzeba zmienić a później tam na dole dodać :stuck_out_tongue:

Jak się dalej nie udaje to zapewne w tym folderze jest jeszcze jeden więc wejść należy jeszcze głębiej :stuck_out_tongue:

Nie trzeba przejmować folderów, opisałem wyżej jak to zrobić bez kombinacji alpejskich :wink:

Kolego bardzo ci dziękuje, twoja metoda zadziałała.
Może ty znasz odpowiedz na pytanie… a raczej rozwiazanie problemu
Dwóch użytkowników zdalnego pulpitu uprawnienia te same czyli User i RDU.
U jednego na zdalnym pulpicie program z rozszerzeniem .exe działa bez zarzutu
u drugiego działał, i przestał działać (pomaga tylko uruchomienie jako admin, no i podanie hasła admina)
Co się mogło wydarzyć? i jak to naprawić ;-(

2 polubienia

WS to akurat nie moja bajka, ja administruję Linuksami, a ten patent poznalem od kolegi administratora Windowsów, ktory pomagał mi przygotować WS w jednej z firm, w której dopiero będę nabierał doświadczenia z AD :wink:

Podejrzewam, że mogło coś się namieszać z uprawnieniami. Zobacz czy user jest w grupie z uprawnieniami odczytu i wykonania lub nie ma odebranych uprawnień. Ewentualnie masz uszkodzony profil. To jedyne co mi przychodzi do głowy, jak pisałem, w Windows Server jestem jeszcze za cienki w uszach. Gdybyś pytał o Linuksy, to wiesz gdzie szukać :wink:

Jeśli na profilu nie ma ważnych plików, nie jest skonfigurowany wg jakichś specyficznych wymagań, tj. czysty pulpit bez plików, który służy tylko do korzystania z apki, możesz usunąć w ten sam sposób profil i zalogować się na usera, aby profil stworzył się na nowo. Ewentualnie zabezpiecz pliki i stwórz profil na nowo, ale najpierw sprawdź uprawnienia.

1 polubienie