Usuwanie systemu oraz zawartości dysku

Witam,

wiem, że temat usuwania systemu był poruszany, ale moja “sytuacja” dyskowa jest nieco zagmatwana i rozwiązania doszukać się nie mogę.

Jakiś czas temu, kiedy byłam jeszcze głupiutką licealistką zachciało mi się mieć Ubuntu obok Windowsa 7. Oczywiście nie wyszło mi to zbyt dobrze, w rezultacie straciłam oryginalnego Windowsa 7, bo został usunięty przy instalacji Ubuntu. Poddałam się więc i zainstalowałam również oryginalnego Windowsa 10, którego używam do teraz. Lata minęły, zmądrzeć zbyt wiele nie zmądrzałam, ale znów zapragnęłam posiadać jakieś Linuxowe środowisko, po zapoznaniu się ze wszystkimi za i przeciw wybrałam Minta. Kiedy znów zabrałam się za instalację, instalator powiedział mi, że na komputerze jest już zainstalowane Ubuntu (mimo, że automatycznie uruchamia się Win10). Rzuciłam więc to w cholerę, zabezpieczyłam najważniejsze pliki i chcę wywalić obydwa systemy i całą zawartość dysku twardego, zainstalować Win10, następnie równolegle Minta. Pytanie: jak się za to zabrać, aby nie wyrządzić komputerowi jeszcze większej krzywdy? Mam gotowe pendrive’y z w/w systemami oraz kopię zawartości dysku i to jedyne co jestem w stanie zrobić bez obaw, że narażę komputer na całkowite przeciążenie.

Jeśli jest tu ktoś, kto mógłby dość prosto objaśnić co robić, byłabym ogromnie wdzięczna. Z góry dziękuję za wszelkie rady.

PRZECZYTAJ WSZYSTKO DO KOŃCA. DZIĘKUJĘ!

Aby wywalić zawartość CAŁEGO DYSKU, należy nagrać na pendraka GParted (może to być zwykły Linux, byleby był na nim program GParted) i utworzyć nową tablicę partycji (obecnie jestem na telefonie, zatem nie mogę szczegółowo objaśnić, więc jest to strzeszczenie całego procesu). Potem, aby uniknąć komplikacji podczas uruchamiania systemów, pierwsze zainstaluj Windowsa, następnie Linuksa. Nie powinno być z tym problemów. Aby zainstalować Linuksa bez usuwania Windowsa, musisz pozostawić wolną przestrzeń podczas instalacji systemu Microsoftu, specjalnie właśnie dla pingwinka. Podczas używania instalatora, wybierz opcję instalacji niestandardowej. Załadują się tam wszystkie partyjce związane z Windowsem oraz wolnym miejscem. Wolne miejsce wykorzystaj do stworzenia trzech partycji: