Usuwanie systemu z jednej z partycji

Hej,

Żeby nie było, przekopałem wczoraj i dziś mutlum temtów z tej beczki “jak usunąć dwa windowsy”.

Na dysku H mam nowo zainstalowanego WIn XP Home Ed. na dysku C mam starego, takiego samego.

Mam kilka problemów. Pierwszy - czy edytowanie boot.ini sprawi, że C przestanie być partycją ruchmą i będę mógł ją zformatować?

Z poziomu systemu nie mogę wybrać aby H było partycją ruchomą. Nie wiem dlaczego.

 

Którą linijkę w boot.ini mam usunąć?

multi(0)disk(0)rdisk(0)partition(6)\WINDOWS=“Microsoft Windows XP Home Edition” /noexecute=optin /fastdetect

 

czy 

multi(0)disk(0)rdisk(0)partition(1)\WINDOWS=“Microsoft Windows XP Home Edition” /fastdetect /NoExecute=OptIn /usepmtimer

 

?

 

Poczytałem, że to nie załatwi wszystkiego bo pliki rozruchowe są na C itd.

Czy jest ktoś w stanie pomóc laikowi?

Może zacznij od tego, gdzie znajduje się plik boot.ini, którego zawartość podajesz?

Mam przeczucie na, że na dysku C - teraz zastanów się, co stanie się, gdy sformatujesz tę partycję? - stracisz możliwość zabootowania systemu.

Prawdopodobnie mógłbyś to naprawić poleceniami fixmbr, ale może znajdą się lepsi specjaliści, którzy to wytłumaczą (od dawna nie mam do czynienia z windowsami).

No rozumiem, rozumiem. Zrobiłem kopię zapasową pliku boot.ini na dysk H, jakby co. Nie wiem czy to pomoże.

 

edyta:

 

Kumpel poradził abym przeniósł trzy pliki z dysk C, tzw. rozruchowe.

boot.ini , ntldr i ntdetect, a potem bez obaw formatować C.

 

Ma racje?