Usuwanie systemu

chcę usunąć system xp, ale nie wiem tak dokladnie jak :?: :?:

Mam tylko ten system(żadnego innego). Proszę o w miarę dokładne odpowiedzi :wink:

Dawos , popraw tytuł tematu, używając przycisku ac7a4cd89050aa6e.gif

Dokładną instrukcję masz tutaj:

http://banita.pl/~pysiu/for/for.html

Najprostszy sposób to format C: :wink:

Tyle, że będziesz to musiał zrobić z poziomu Konsoli Odzyskiwania, która jest na płytce z XP.

Uruchom komputer z płytki (przedtem w BIOSie będziesz musiał ustawić CD/DVD-ROM jako urządzenie, z którego komputer ma startować, będzie to opcja First Boot Device )

Po uruchomieniu komputera z płytki i pojawieniu się okna instalatora, wciskamy R , aby w wejść w Konsolę.

Od razu zapyta cię o konto, do którego masz się zalogować,

wpisujesz 1 i ewentualne hasło admina (jeśli puste, to po prostu dajesz ENTER)

Po tym możesz sformatować partycję systemową, wpisując:

format C:

Uwaga : Jeśli masz jakieś ważne pliki na tej partycji, to oczywiście wcześniej w systemie je przenieś.

Jeśli instalujesz programy na innej partycji niż systemowa, to ją też lepiej będzie sformatować,

bo większość programów na niej zainstalowanych będzie nie działać.

Po pomyślnym formacie wpisujesz w Konsoli exit i restartujesz komputer z płytką z systemem, który chcesz zainstalować.

No i oczywiście go instalujesz. :wink:

dzięki bardzo :wink:

Dodane 03.05.2009 (N) 18:21

A… i jeszcze jedno jak juz zainstaluje ten nowy system to trzeba cos zrobic w biosie :?: :?:

Będziesz musiał ustawić z powrotem jako pierwsze urządzenie HDD (czyli dysk twardy).

niekoniecznie, dysk twardy wtedy będzie boot’owany z drugiej pozycji.

Faktycznie, ale jak ktoś nie będzie wiedział o tym i zapomni wyjąć płytki z napędu, to komp będzie niepotrzebnie z płytki startował.

Poza tym komputerowi trochę zajmuje sprawdzanie CD/DVD, pendrive i dyskietek itp. pod kątem nośników startowych.

wielkie dzięki :smiley: :slight_smile:


pozdrawiam… :lol: