Usuwanie tekstu z utworu


(outca$t.) #1

Czy istnieje jakiś program, który wytnie/wyciszy/usunie słowa w piosence a pozostawi samą muzykę. Nie chce mi się szukać wersji instrumentalnej utworu, gdyż nie zawsze istnieje oficjalna wersja a po drugie trzeba nielegalnie ściągać.


(niezDarek) #2

zobacz program: Adobe Audition

ale całkowite wygłuszenie jest niemożliwe, jedynie zagłuszysz innymi częstotliwościami wokal.


(roobal) #3

Adobe Audition dawny Cool Edit Por 2.1 (jeszcze wtedy produkcji Syntrilium, wykopiony przez Adobe), który jest jego nowszą wersją posiada opcję wycinania wokalu ale to brzmi niestety kiepsko :slight_smile: Cool Edit Pro jest po Steinberg Cubase jednym z najbardziej profesjonalnych programów do obróbki dźwięku, więc nawet i on nie zaoferuje Ci bez odpowiedniej wiedzy tego czego oczekujesz i tego na 100% nie znajdziesz, tak więc lepiej szukaj instrumentala, które wcale nie są nielegalne :slight_smile: Piszę z własnego doświadczenie, bo hobbistycznie zajmuję się nagrywaniem, tworzeniem podkładów i obróbką wokalu, miksem i amatorskim masteringiem na ile wiedza własna mi pozwala :slight_smile:

Pozdrawiam!


(fiesta) #4

Temat wielokrotnie wałkowany, nie ma takiej możliwości. Można to zrobić wyżej wymienionymi programami (opcja Remove vocal) ale z bardzo marnymi efektami. Z tego co pamiętam to userka Olcia założyła watek w dziale sprawdzone porady jak to zrobić za pomocą Audacity.

post1508548.html#p1508548


(Olixxx94) #5

Możesz to zrobić programem Cool Edit Pro :arrow:

http://freemusicsoftware.net/pl/plugins ... _1-20.html

Poradnik :arrow:

http://windows.howto.pl/artykuly,windows-26-86-0.html

Pamiętaj jednak, że ta operacja pogorszy jakość pliku.

Z tego co pamiętam, to w wersji 1.3.7 Audacity standardowo była już wtyczka Center Pan Remover do wyciszania wokalu, ale trzeba uważać, żeby oprócz powyższego nie "zjadło" czegoś jeszcze.


(Chillout) #6

oddzielenie-wokalu-muzyki-t143495.html

oddzielenie-podkladu-wokalu-mp3-t36589.html