Usuwanie tekstu z utworu

Czy istnieje jakiś program, który wytnie/wyciszy/usunie słowa w piosence a pozostawi samą muzykę. Nie chce mi się szukać wersji instrumentalnej utworu, gdyż nie zawsze istnieje oficjalna wersja a po drugie trzeba nielegalnie ściągać.

zobacz program: Adobe Audition

ale całkowite wygłuszenie jest niemożliwe, jedynie zagłuszysz innymi częstotliwościami wokal.

Adobe Audition dawny Cool Edit Por 2.1 (jeszcze wtedy produkcji Syntrilium, wykopiony przez Adobe), który jest jego nowszą wersją posiada opcję wycinania wokalu ale to brzmi niestety kiepsko :slight_smile: Cool Edit Pro jest po Steinberg Cubase jednym z najbardziej profesjonalnych programów do obróbki dźwięku, więc nawet i on nie zaoferuje Ci bez odpowiedniej wiedzy tego czego oczekujesz i tego na 100% nie znajdziesz, tak więc lepiej szukaj instrumentala, które wcale nie są nielegalne :slight_smile: Piszę z własnego doświadczenie, bo hobbistycznie zajmuję się nagrywaniem, tworzeniem podkładów i obróbką wokalu, miksem i amatorskim masteringiem na ile wiedza własna mi pozwala :slight_smile:

Pozdrawiam!

Temat wielokrotnie wałkowany, nie ma takiej możliwości. Można to zrobić wyżej wymienionymi programami (opcja Remove vocal) ale z bardzo marnymi efektami. Z tego co pamiętam to userka Olcia założyła watek w dziale sprawdzone porady jak to zrobić za pomocą Audacity.

post1508548.html#p1508548

Możesz to zrobić programem Cool Edit Pro :arrow:

http://freemusicsoftware.net/pl/plugins … _1-20.html

Poradnik :arrow:

http://windows.howto.pl/artykuly,windows-26-86-0.html

Pamiętaj jednak, że ta operacja pogorszy jakość pliku.

Z tego co pamiętam, to w wersji 1.3.7 Audacity standardowo była już wtyczka Center Pan Remover do wyciszania wokalu, ale trzeba uważać, żeby oprócz powyższego nie “zjadło” czegoś jeszcze.

oddzielenie-wokalu-muzyki-t143495.html

oddzielenie-podkladu-wokalu-mp3-t36589.html