Usuwanie Ubuntu 8.10 (Jak to zrobić?)

(ReV) #1

Witam.

Mam taki problem, chce usunąć Ubuntu 8.10 i zainstalować Vistę, wiem dziwna decyzja. :wink:

Otóż mam problem natury techniczno-wiedzowej

Techniczna, mam oryginalny klucz do Visty, ale nie mam płyty.

Już tłumaczę czemu, kupiłem laptopa HP Pavilion dv6000, z wgraną Vistą ( klucz do oryginalnej wersji mam naklejony na lapie) ale nie dostałem płyty do instalacji

Na razie moim chwilowym marzeniem jest usunięcie Ubuntu, potem dostanę płytę od znajomego abym zainstalował Vistę ( kolega za granicą dlatego nie mogę mieć płyty teraz).

Wiedza - nie mam zielonego pojęcia jak to zrobić XD

mam nadzieję że uzyskam tu wszelkie pomocne informacje, solucję jak pozbyć się Linux'a. Myślałem że dam se radę na systemie, ale niestety ciągłe błędy krytyczne grafiki mnie już denerwują i w nic nie mogę pograć...

pozdrawiam ReV

(skrzek) #2

cóż jakby nie było to linux nie jest platformą do grania...

najłatwiej to chyba zrobić poprzez format dysku z systemem, pobierz Gparted uruchom kompa z wypalonej płyty z tym programem i sformatuj dysk na system ntfs, przy okazji możesz zrobić podział dysku na partycje przed instalacją nowego systemu.

pamiętaj, żeby zrobić backup danych, gdyż formatowanie je usunie, a windows ma problem z odczytem zawartości partycji systemu linux.

(roobal) #3

Nie masz płyty, ponieważ systemy są obecnie preinstalowane a obraz systemu znajduje się na ukrytej partycji, z której nie instalujesz a przywracasz system do stanu fabrycznego. Płyty się już nie dostaje ze względu na to, że licencja OEM zezwala tylko na instalację systemu na tej licencji wyłącznie przez producenta sprzętu lub firmę typu System Builder jedynie przy pomocy Package OEM Kit (nie wiem czy nazwy nie pomyliłem). System musisz przywracać z partycji, jak to zrobić masz na 100% opisane w instrukcji obsługi. Obraz systemu możesz też nagrać na płyty DVD, jeśli nie dostałeś żadnej płyty od producenta. Jak to zrobić to też masz na pewno opisane w instrukcji obsługi a jak nie to poszukaj tu na forum, nie raz się o to pytano, więc znajdziesz odpowiedź.

Pamiętaj, że jeśli system jest w innym języku to klucz się nie przyjmie. Poza tym klucze dla producentów sprzętu pochodzą ze specjalnej puli, więc też mają prawo nie przyjąć się podczas aktywacji systemu.

Tak jak pisał kolega wyżej, formatujesz partycje z Linuksem i przywracasz bootloader Windowsa. Jak to zrobić było nie raz na tym forum, więc :szukaj:

Pozdrawiam!