Usuwanie Ubuntu i GRUBA obok Win 7, ale bez używania płyt

Witam i od razu mówię, że nie znalazłem satysfakcjonującego rozwiązania na tym forum. Chciałbym usunąć system Ubuntu w wersji 11 Alfa 1 i GRUBA, ale nie używając przy tym stacji dysków. Jeżeli jest to nie możliwe, to chciałbym wiedzieć, jak ustawić (w GRUBIE) automatyczne uruchamianie Windows. Prosiłbym też, o rozwiązania sprawdzone i bezpieczne, komputer jest moim narzędziem pracy, a nie mam zamiaru płacić jeszcze raz za Windows i Office OEM :smiley: . Dzięki z góry za pomoc.

PS: Muszę dodać, że nie mogę użyć już Ubuntu.

Prosta sprawa, jeżeli używasz Windowsa XP, zabootuj instalkę, wejdź w konsolę odzyskiwania(klawisz r na pierwszym ekranie po wciśnięciu dowolnego klawisza podczas rozruchu z płyty i przekopiowaniu plików instalatora). Po kilku sekundach, konsola zapyta do której instalacji chcesz się zalogować - naciśnij wtedy 1 i enter, następnie zapyta o hasło administratora. Jeżeli nie zakładałeś hasła to nic nie wpisuj i wciśnij enter, następnie wpisz polecenie fixmbr naciśnij enter, następnie t(nie przejmuj się ostrzeżeniem, mnie za każdym razem wyskakuje, zawsze daję tak i nic się nie uwaliło) i znowu enter. Teraz wyjmij płytę i zresetuj kompa przyciskiem reset. Po uruchomieniu Windowsa, ściągasz np. program easus partition master i kasujesz spod niego wszystkie partycje w systemie plików ext3 lub ext4 i po problemie…

Wiem, że sposób miał być bez płyty, ale niestety innej koncepcji nie ma. Jeżeli nie masz możliwości uruchomienia komputera z płyty, możesz uruchomić instalator z pendrive’a. Jak to zrobić dowiesz się w google wpisując instalacja Windowsa XP z pendrive’a.

Okazuje się, że sam znalazłem rozwiązanie :smiley: . Zapomniałem dodać, że mam Windows 7, a XP się za każdym razem wywalał, bo gubił jakiś plik. Po pierwsze: przygotowałem instalator Win7 z perdrive za pomocą programu Microsoft Store Windows 7 USB/DVD DOWNLOAD TOOL, jednak do tego potrzebowałem ściągnąć obraz Win7 z TechNet. (Zanim zabrałem się za przywrócenie bootloadera Windows, usunąłem partycję z Linuxem i szukał systemu na usuniętej partycji). Po drugie: ustawiłem bootowanie z pendrive’a, ale u mnie trzeba było ustawić USB jako HDD i wtedy wystartowało.

3: trzeba było dać na Next i potem na Repair coś tam i później dać na ten napis obok ikonki konsoli. potem wpisać:

bootrec/fixmbr

bootrec/fixboot

i kiedy po każdej operacji pisało sucsesfully (nie piszę dobrze po angliku, nie jestem pewien, czy tu nie ma ort. błd.) trzeba zamknąć konsolę i skorzystać z przycisku Restart.

Należy pamiętać, że trzeba ustawić z powrotem na pierwsze miejsce dysk fizyczny z Windows, w moim przypadku z Windows 7.