Usuwanie ubuntu


(QwertZ123) #1

Jak odinstalować system ubuntu?


(enedil) #2

Włącz nośnik Live i usuń partycję Ubuntu. Następnie usuń GRUBa: http://forum.dobreprogramy.pl/usuwanie-ubuntu-i-gruba-obok-win7-t352864/


(ubuuser) #3

Partycji z Ubuntu usuwać nie musisz. Wystarczy usunąć z niej wszystkie dane poprzez np. założenie innego systemu plikowego.


(Jusko) #4

Bardzo prosto - format partycji z Ubuntu. Zamiennie usunięcie partycji z ubuntu i wolne miejsce podczepić znów do partycji Windowsowych. Jeśli komputer jest standardowy (nie na UEFI) - wymagane będzie też zapewne przywrócenie bootloadera Windows.


(kajzer121) #5

 Panowie najpierw  trzeba zachować kolejność  przywrócić bootladera Windowsa potrzeba instalka  z Windows  7.  lub ( DVD obraz boot na kluczu) . Po wykonaniu tej czynności uruchamiasz posiadany Windows (zakładam ,że masz nowszy jak Windows xp   Uruchamiasz panel sterowanie zarządzanie dyskami usuwasz partycję linuxową…    Po usunięciu partycji z linuxem  tworzysz dysk logiczny pod Windows… I Wszystko chodzi…


(Jusko) #6

Niekoniecznie - jeśli ma komputer na UEFI, to nie musi przywracać bootloadera, bo ten siedzi wtedy na /boot/efi. Niemniej nie wiadomo jak jest u autora.

 

Dodatkowo nie trzeba tworzyć żadnych dysków logicznych - zależy co autor chce zrobić z wolnym miejscem, bo może będzie chciał je dołączyć do jakieś z istniejących partycji.

 

Podstawowym pytaniem jak usunąć Ubuntu jest po prostu - sformatować partycję z nim :slight_smile: A reszta to już zależy jak leży - komputer na MBR to przywrócenie bootloadera a jak UEFI to nic, a z wolnym miejscem po Ubuntu można zrobić cokolwiek :slight_smile:


(roobal) #7

http://www.dobreprogramy.pl/roobal/Jak-usunac-Linuksa,31953.html