Usuwanie Windows 7 bez uszkodzenia XP

(olek7881) #1

Witajcie. Mam 2 systemy. 1 to XP Pro SP3 natomiast 2 na innej partycji z muzyka ,filmami to Windows 7. Chciałbym się pozbyć Windows 7 gdyż nie korzystam z niego, a nie wiem jak to za bardzo zrobić? Niestety bootloadery z visty i 7 są dobite.

Powiedzcie mi jak usunąć Windows 7 bez uszkodzenia Xp i utraty danych na dysku z Win 7 [ jak pisałem mam tam muzykę i filmy). Dodam ,iż na mam na płytce Win XP , Win 7 i Win Vista , a i Ubuntu na wszelki wypadek

Proszę o pomoc...

(adam749) #2

Hm...

Skopiuj ważne dane na XP lub na tą partycje z 7, ale do folderu głównego i usuń pliki i katalogi Win7.

Natomiast co do bootloadera to możesz go zamienić np: programami vistabootpro lub easybcd.

(olek7881) #3

Tzn to są moje pliki z dysku D - Windows 7

Jak widać na screenie w folderze wszystko mam muzę itd..

screendyskd.jpg

To jak mam usunąć? Pliki windows 7 delete a potem odpalam program typu vistabootpro lub easybcd i zmieniam boot na xp ? A czy przy wlaczeniu kompa dalej bedzie opcja wyboru 2 systemow??

(adam749) #4

Na odwrót zrób pierw vistabootpro i potem usuwanie plików, a pliki usuwasz normalnie jak każde, tylko mogą być problemy z uprawnieniami to przejmujesz uprawnienia i tyle.

(Matmaxalez) #5

screenie? Usuwasz partycje potem jak zresetujesz kompa to bedzie error prawdopodobnie, wezmiesz plytke xp wsadzisz potem tam gdzies napraw, reset dziala :slight_smile:

(adam749) #6

Albo konsola odzyskiwania i komendy fixboot, fixmbr.

Jest wiele sposobów.

(olek7881) #7

A nie da się tak bez konsoli odzyskiwania itd. Usuwam windows 7 i ustawiam bootlaer xp ??

(adam749) #8

No to właśnie tymi programami tak się robi. Tylko jeszcze weź żeby były widoczne ukryte pliki, bo to też jest do usunięcia, albo najlepiej przenieś te ważne pliki w inną lokalizacje i sformatuj partycje z 7.

(olek7881) #9

A mógłbyś mi to pokolei napisać?? :slight_smile: Nigdy się nie bawiłem z 7 ani z Vistą więc dla mnie te systemy są obce.. no 7 mniej bo troche z niej korzysrtalem..

Co ustawic w VistaBootPro?

Opcja przeniesienia plikow na inny dysk odpada... brak miejsca na pozostalych 2 partycjach

(adam749) #10

Czyli pozostaje opcja bez formata...

W vistabootpro wchodzisz w System bootloader i zaznaczasz Win legacy boot..., all driver, force bootloader install i potem na dole klikasz install bootloader.

Jeżeli chodzi o pliki to usuń to co się da, a te co będą wywalać brak dostępu to:

PPM na dysk > właściwości > zabezpieczenia > zaawansowane > właściciel > klikasz na "siebie", zaznaczasz "zmień właściciela dla ..." > 2xOK

Wchodzi jeszcze raz w zabezpieczenia > wybierasz swój profil > klikasz wszędzie na zezwalaj > OK

Żeby ta zakładka się pokazała to musisz wejść w Opcje folderów > widok > oznaczyć "użyj prostego udostępniania plików" > ok

Pokazywanie ukrytych plików

(olek7881) #11

Z tym udostepnianiem mi troche nie wyszlo.

Wywalilem pliki ,lecz nie wszystko poszlo. zostal pusty folder ProgramData i folder zajmujacy 173 mb users. Jak się ich pozbyć?

To co podales tutaj

Jeżeli chodzi o pliki to usuń to co się da, a te co będą wywalać brak dostępu to:

PPM na dysk > właściwości > zabezpieczenia > zaawansowane > właściciel > klikasz na "siebie", zaznaczasz "zmień właściciela dla ..." > 2xOK

Wchodzi jeszcze raz w zabezpieczenia > wybierasz swój profil > klikasz wszędzie na zezwalaj > OK

Żeby ta zakładka się pokazała to musisz wejść w Opcje folderów > widok > oznaczyć "użyj prostego udostępniania plików" > ok

To ja nawet nie mam takiej opcji Zabezpieczenia tylko Udostępnianie...

(adam749) #12

Możesz.