Usuwanie Windows 7 bez uszkodzenia XP

Witajcie. Mam 2 systemy. 1 to XP Pro SP3 natomiast 2 na innej partycji z muzyka ,filmami to Windows 7. Chciałbym się pozbyć Windows 7 gdyż nie korzystam z niego, a nie wiem jak to za bardzo zrobić? Niestety bootloadery z visty i 7 są dobite.

Powiedzcie mi jak usunąć Windows 7 bez uszkodzenia Xp i utraty danych na dysku z Win 7 [ jak pisałem mam tam muzykę i filmy). Dodam ,iż na mam na płytce Win XP , Win 7 i Win Vista , a i Ubuntu na wszelki wypadek

Proszę o pomoc…

Hm…

Skopiuj ważne dane na XP lub na tą partycje z 7, ale do folderu głównego i usuń pliki i katalogi Win7.

Natomiast co do bootloadera to możesz go zamienić np: programami vistabootpro lub easybcd.

Tzn to są moje pliki z dysku D - Windows 7

Jak widać na screenie w folderze wszystko mam muzę itd…

screendyskd.jpg

To jak mam usunąć? Pliki windows 7 delete a potem odpalam program typu vistabootpro lub easybcd i zmieniam boot na xp ? A czy przy wlaczeniu kompa dalej bedzie opcja wyboru 2 systemow??

Na odwrót zrób pierw vistabootpro i potem usuwanie plików, a pliki usuwasz normalnie jak każde, tylko mogą być problemy z uprawnieniami to przejmujesz uprawnienia i tyle.

screenie? Usuwasz partycje potem jak zresetujesz kompa to bedzie error prawdopodobnie, wezmiesz plytke xp wsadzisz potem tam gdzies napraw, reset dziala :slight_smile:

Albo konsola odzyskiwania i komendy fixboot, fixmbr.

Jest wiele sposobów.

A nie da się tak bez konsoli odzyskiwania itd. Usuwam windows 7 i ustawiam bootlaer xp ??

No to właśnie tymi programami tak się robi. Tylko jeszcze weź żeby były widoczne ukryte pliki, bo to też jest do usunięcia, albo najlepiej przenieś te ważne pliki w inną lokalizacje i sformatuj partycje z 7.

A mógłbyś mi to pokolei napisać?? :slight_smile: Nigdy się nie bawiłem z 7 ani z Vistą więc dla mnie te systemy są obce… no 7 mniej bo troche z niej korzysrtalem…

Co ustawic w VistaBootPro?

Opcja przeniesienia plikow na inny dysk odpada… brak miejsca na pozostalych 2 partycjach

Czyli pozostaje opcja bez formata…

W vistabootpro wchodzisz w System bootloader i zaznaczasz Win legacy boot…, all driver, force bootloader install i potem na dole klikasz install bootloader.

Jeżeli chodzi o pliki to usuń to co się da, a te co będą wywalać brak dostępu to:

PPM na dysk > właściwości > zabezpieczenia > zaawansowane > właściciel > klikasz na “siebie”, zaznaczasz “zmień właściciela dla …” > 2xOK

Wchodzi jeszcze raz w zabezpieczenia > wybierasz swój profil > klikasz wszędzie na zezwalaj > OK

Żeby ta zakładka się pokazała to musisz wejść w Opcje folderów > widok > oznaczyć “użyj prostego udostępniania plików” > ok

Pokazywanie ukrytych plików

Z tym udostepnianiem mi troche nie wyszlo.

Wywalilem pliki ,lecz nie wszystko poszlo. zostal pusty folder ProgramData i folder zajmujacy 173 mb users. Jak się ich pozbyć?

To co podales tutaj

Jeżeli chodzi o pliki to usuń to co się da, a te co będą wywalać brak dostępu to:

PPM na dysk > właściwości > zabezpieczenia > zaawansowane > właściciel > klikasz na “siebie”, zaznaczasz “zmień właściciela dla …” > 2xOK

Wchodzi jeszcze raz w zabezpieczenia > wybierasz swój profil > klikasz wszędzie na zezwalaj > OK

Żeby ta zakładka się pokazała to musisz wejść w Opcje folderów > widok > oznaczyć “użyj prostego udostępniania plików” > ok

To ja nawet nie mam takiej opcji Zabezpieczenia tylko Udostępnianie…

Możesz.